Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

18 Únor 2022

komentáře

0
 18 února, 2022
 0

Jedna rada jak už nikdy nehrát driverem slice

 

Mnoho golfistů trápí slice při úderu driverem. Je mnoho rad a postupů, jak se takového úderu zbavit. Některé fungují lépe, některé nefungují. Bez dlouhodobého tréninku se tak určitě neobejdete a většinou se budete muset svěřit golfovému profesionálnímu trenérovi. Ale existují i rady, které vám mohou pomoci, aby míček při odpalu změnil dráhu letu na draw.

Tato rada je spíše již pro zkušenější golfisty, kteří si dokážou dokonale představit rovinu golfového švihu. Většinou je důvodem slice úderu švih z venku dovnitř. Jednoduše řečeno,míček tzv. říznete a míč dostane rotaci směrem doprava. Většinou se jedná o jednu chybu, kterou hráči dělají. Při pohybu z nápřahu do míče vám padá levé rameno a rotuje. Tím pádem se vám hůl dostane příliš před vaše tělo a vy tak švihnete z venku dovnitř.

Nápravou je tedy dostatečně kontrolovat levé rameno. Pokud dokážete levé rameno udržet výš než pravé při pohybu z nápřahu do míče, máte vyhráno. Tím se dostane patka hole mnohem níž a více za vaše boky a do míče se dostane pohybem zevnitř. Díky tomu dokážete dát míči rotaci směrem doleva. A spíše zahrajete draw než slice.

Snažte se napodobit pohyb, jak je naznačeno na obrázku. Bílé čáry naznačují, jak bude vypadat ideální švih. Červené čáry ukazují pohyb, který způsobuje slice. Navíc vidíte, že ideální úhel sklonu ramen je 39 stupňů. Díky této radě získáte mnohem větší konzistentnost při odpalech.

Napsat komentář