Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

13 Únor 2021

komentáře

0
 13 února, 2021
 0

Jordan Spieth a jeho změna švihu 2021

 

Jordan Spieth, momentálně 69. hráč světa, se poslední roky potýkal se svým švihem. Proto jsem se rozhodla vám ukázat, co se u Jordana změnilo a jak to může být pro něj prospěšné. I tak skvělý profesionál jakým je, může mít problémy se švihem a je třeba s tím něco dělat.

Jordan Spieth ještě v roce 2015 švihal po mnohem plošší rovině švihu než tomu je v roce 2021. Jeho švih se změnil téměř k nepoznání. Na levém obrázku vidíte, jak jsou jeho ruce na ploché rovině švihu a jeho pohyb do míče jde kolem pravého boku a hůl přichází mnohem více zevnitř vůči cílové linii.

Na pravém obrázku je vidět, jak za poslední dobu zapracoval na svém nápřahu a také na pohybu do míče. Švih je mnohem strmější a zápěstí v nápřahu je téměř nad pravým ramenem. To mu dovolí dostat ruce při pohybu do míče mnohem více před tělo a přijít do míče z větší roviny vůči míči.

Zapracoval také na pohybu boků, který je o něco menší než dříve, ale pravé koleno jde směrem vpřed do úderu, což má za následek lepší rotaci boků vůči cíli než tomu bylo dříve. Vidíte na obrázku vlevo, že jeho pravé koleno šlo místo směrem na cíl  směrem k míči, na rozdíl od obrázku vpravo, kde již pravá noha zaručuje lepší přenos váhy na přední nohu a jde mnohem přesněji na cíl.

Ovšem pro rekreační golfisty nedoporučuji napodobovat jeho švih, protože je za potřebí dodržet dostatečnou rotaci a strmější švih by mohl zastavit rotaci ramen a kolem směrem na cíl. Berte to jako inspiraci, kde je vidět, že i ti nejlepší golfisté světa na svém švihu neustále pracují.

Přečíst nyní  Co dělat s poškozenou golfovou holí

 

Anketa

Kdo má nejlepší švih na PGA Tour?
HlasovatResults
×

Napsat komentář