Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

16 Únor 2021

komentáře

0
 16 února, 2021
 0

Zachovejte si délku drajvů i ve vyšším věku

 

Všichni stárneme a na golfu se to projevuje hlavně kratšími údery. Podívejme, jak si můžete ve švihu ulevit a přitom zachovat slušnou vzdálenost při odpalu. Samozřejmě to může platit i na kratší údery se železy.

Pokud dosahujete věku 60+ asi nebudete toužit po tom, abyste stříleli míč do vzdálenosti 300 metrů. Já sama jsem kdysi v mých 20+ střílela míč také kolem 300 metrů a dnes 40+ již dostanu míč maximálně do vzdálenosti 250 metrů. Je to důsledek menší ohebnosti zad, zhoršené pružnosti těla a lehce ustupující síly.

Používejte ruce a zápěstí

Vzhledem k tomu, že nám tělo s přibývajícím věkem tzv. tuhne, tak začněte více používat ve švihu ruce a zápěstí. Pomocí zápěstí a švihu rukou můžete dosáhnout vyšší rychlosti, než když se budete snažit rotovat tělo jako za mlada. Tedy pokud se dostáváte do věku 40+ je třeba začít používat i jiné části těla než jen boky a břišní svaly.

Užší postoj

Díky užšímu postoji se budete moci lépe otáčet a dostanete jednodušeji do finální pozice v prošvihu. Z příliš širokého postoje zahrajete snadněji slice,díky menší rotaci těla. Proto raději dejte tělu možnost, aby ruce chodily plošeji kolem vás a tím zabráníte letu míče doprava.

Rotujte dříve

Do nápřahu se u mladých profesionálů dočkáme jen mírné rotace boků, aby dosáhli větší tenze v zádech. Ale s přibývajícím věkem to je složitější a složitější. Proto se raději otáčejte boky a rameny do nápřahu o něco dříve a více. Nemusíte se bát si lehce otevřít špičku pravé nohy pro lepší a jednodušší rotaci do nápřahu.

pixabay.com foto

Lehčí hůl

Není od věci se zamyslet nad váhou vaší hole. Driver je obecně nejlehčí golfová hůl v bagu, ale ušvihnout driver, který má 70 gramů těžký shaft je velice složité. Snažte se snížit váhu pro rychlejší a jednodušší švih. Zajděte proto do fitting centra a zvolte shaft s váhou kolem 50 gramů. Dle naměřených hodnot vám profesionál zvolí ten nejlepší driver právě pro vás.

Přečíst nyní  Více birdie vám k lepším výsledkům nepomůže!

Zvyšte loft

Se snižující se rychlostí švihu je třeba se zamyslet i nad sklonem driveru. Tedy 8stupňový driver při pomalejším švihu vám bude zbytečně ubírat metry. Zvolte tu nejlepší trajektorii, která donese míč do největší vzdálenosti. Platí na to stejné pravidlo jako u váhy hole. Dojděte si do fitting centra a zvolte nejlepší loft vašeho driveru. Není ostuda mít driver s loftem 12 stupnů.

Správná pozice míče

Možná se dostanete do fáze, kdy je třeba posunout míč v postoji u driveru trochu více k levé noze. Díky tomu budete mít větší prostor pro nabrání dostatečné rychlosti hlavy hole,čr abyste dostali míč do větší vzdálenosti. Vyzkoušejte si posunout míč při založení o 5 cm vlevo před levou nohu.

Image by Adrian Thompson from Pixabay

golfové slevy

Napsat komentář