LET: ženská evropská tour má rekordní prize money a bude i český turnaj

komentáře

0
 18 února, 2021
 0

Ženský Evropský profesionální okruh již několik let bojoval o přežití. Alespoň tak to vypadalo, když se člověk podíval na výši výher a počet turnajů nejprestižnější ženské golfové tour. I díky koronavirové epidemii to vypadalo na další propad.

Naštěstí se podařilo dohodnout s LPGA a vytvořit nový koncept, který si dává za úkol uspořádat 27 turnajů v 19 zemích světa. Dokonce do svého kalendáře zařadili týmové soutěže, které se budou hrát celkem o 830 tisíc dolarů. V letošním ročníku si ženy rozdělí celkové roční prize money ve výši 19 milionů euro.

Většina turnajů má celkové výhry v hodnotě 200 tisíc euro, což bohužel stále zaostává za LPGA i za mužskou variantou PGA Tour či Euroepan Tour. Ale i tak si holky polepší a dokonce zavítají i k nám do Berouna. Od 25.-27. června se bude pořádat oblíbený turnaj Tipsport Czech Ladies Open, kde se jako loni představí naše nejlepší profesionálky i amatérské golfistky. Hráčky si i tady rozdělí celkem 200 tisíc euro.

Celá serie bude opět zakončena ve Španělsku na Costa de Sol, kde se bude hrát závěrečný finálový turnaj s dotací 600 tisíc euro, který v roce 2020 vyhrála dánská golfistka Emily Kristine Pedersen, která díky tomu vyhrála celý žebříček ženské tour. Tato dánská golfistka odstartovala své vítězné tažení vítězstvím právě v Berouně, kde zvítězila. Dánka si za celý rok odnesla krásných 436 tisíc euro a o neuvěřitelných 300 tisíc porazila druhou Španělku Azaharu Munoz.

Na žebříčku se objevila i česká golfistka Klára Spilková, která s třemi turnaji a výhrou přes 11 tisíc euro skončila na 86. místě žebříčku. Přesto, že Spilková hraje LPGA dokázala uhrát první stovku na LET.