Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

Lekce golfu: Chyby, které vás stojí dobrý výsledek

19 Únor 2021

komentáře

0
 19 února, 2021
 0

Lekce golfu: Chyby, které vás stojí dobrý výsledek

 

Pro amatérské golfisty je často jejich výsledek na hřišti frustrující. Pokud máte hendikep větší než 20, tak zřejmě budete dělat stejné chyby jako ostatní. Řekneme si, jaké jsou největší chyby, které tito golfisté dělají a možná i vy.

Směr špatného úderu

Většina amatérských golfistů neví, kam poletí jejich míček, pokud se jim úder nepovede. Většina profesionálů je připravena, že mohou zahrát špatný úder, ale vždy eliminují největší rizika na hřišti. Pokud je po pravé straně vodní překážka nebo hranice hřiště, tak hrají úder který nepoletí definitivně doprava, i kdyby ho pokazili.

Naučte se proto na cvičné louce hrát tak, abyste věděli, kam poletí váš míč, v případě, že se vám úder nepovede. Trénovat to můžete jednoduchým způsobem. Jak vidíte na obrázku, je třeba se neustále držet v jedné barvě. Tedy svými údery nepřekročit cílovou linii a naučit se hrát co nejblíže cílové linii, ale přesto neustále zůstat v jedné barvě. Pokud zkazíte úder, tak musí míč také zůstat v jedné barvě.

Krátké paty

Další závažnou chybou je u amatérských golfistů krátký pat, který často nekončí v jamce. Trénujte proto patování do jednoho metru. Je třeba, abyste měli z jednoho metru větší než 75% úspěšnost zasažení jamky. Trojpaty vám kazí výsledky. Uvidíte, že když zlepšíte krátké paty, tak poletí skóre směrem dolu. Zlepšíte si tak hendikep daleko rychleji, než prodlužováním úderů.

Špatná hra z bunkeru

Pokud už zasáhnete pískovou překážku, tak je třeba, abyste z ní uměli dobře míč odehrát. Věnujte dostatek času tréninku různě dlouhých úderů z bunkeru. Je třeba naučit se, jak extrémně krátké tak dlouhé údery z písku. Naučte se používat na stejný úder jiné hole. Tedy to, co normálně hrajete sand wedge, tak zkuste zahrát i devítkou železem. Naučíte se tak snížit postoj a otevřít patku hole abyste dostali míček dostatečně do vzduchu. Díky tomu získáte dokonalý cit pro míč a kolik písku máte s úderem vzít.

Přečíst nyní  Block či Slice? Jaký je v nich rozdíl při úderu

 

Nevíte si rady s vašim golfem? Chcete se zlepšit? Pak mě neváhejte kontaktovat zde….

golfové slevy

Napsat komentář