Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

24 Březen 2022

komentáře

0
 24 března, 2022
 0

Kam si stoupnout, když jiný hráč odpaluje?!

 

Golfová pravidla a etiketa jsou základem pro golf, která dělají z golfu to co je. Proto je dobré dodržovat pravidla, i ta nepsaná. Mnoho golfistů, kteří hrají i mnoho let, často neví, kam si stoupnout, když jiný hráč hraje svůj úder. I když se to může zdát jako bezvýznamné, tak na tom celkem záleží.

Dokonce do toho zasahují i pravidla golfu. Jednoduše řečeno nesmíte stát v pomyslné dráze úderu jiného hráče. Je to proto, abyste nesledovali, jak jiný hráč hraje, což se považuje za porušení pravidel, kdy získáte pomyslnou výhodu.

Ale i když neporušíte pravidla, tak vám druhý hráč může vyčinit. Dost často se stává, že na vás svalí vinu za jeho špatný úder. Je to v případě, že nestojíte v místech, která jsou ideální. Jednoduché pravidlo, které si zapamatujte, je: „Stát k jinému hráči čelem“. Tím rozhodně nic nezkazíte.

Nikomu není příjemné, když mu budete při odpalu dýchat na záda nebo stát příliš blízko. Je otázka, když by stál za odpalištěm strom, jestli by vinu špatného úderu nesvalil na něj, ale není dobré, když jste to vy. Vytvořila jsem pro vás jednoduchý návod, který vidíte na obrázku. Stůjte v místech, které jsou vyznačeny zelenou barvou a raději se vyhněte červeným a oranžovým místům.

Přečíst nyní  Štastný a golfový rok 2021

Napsat komentář