Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

21 Březen 2022

komentáře

0
 21 března, 2022
 0

Víte co znamená nápis X-OUT na golfovém míčku?

 

Pokud hrajete golf delší dobu, tak jste si určitě setkali s golfovým míčkem, který má na sobě nápis X-OUT, nebo je značka golfového míčku přeškrtána písmenem X. A dokonce jste se s těmito míčky mohli setkat i v golfovém obchodě. Tyto míče jsou většinou za velice dobrou cenu a balení obsahuje 24 míčků.

Ale co to vlastně znamená, že je míček tzv. X-OUT. Můžeme to jednoduše shrnout jako poškozený míček. Většinou jde jen o kosmetickou vadu, ale i přesto výrobce nechce, aby tyto míče byly zařazeny do klasického prodeje, a proto na ně natisknou nápis X-OUT nebo označení míče proškrtají písmenem X.

Přesto, že se jedná většinou o kosmetickou vadu, tak má tento míč pravidla pro používání. Pokud byste si chtěli s takovým míčkem zahrát, tak samozřejmě můžete. Ale je to pouze pro trénink nebo pro hru s kamarády. Na turnaji vás nejspíš s takovým míčkem nepustí. Jelikož většina turnajů se hraje míčem schváleným R&A a USGA, tak je tento míček vyřazen ze soutěžního golfu.

Tento míč většinou používají úplní začátečníky z finančních důvodů. A zkušenější golfisté si ho kupují pro tréninkové účely. Přesto se s těmito míčky příliš často nesetkáváme. Zhruba před třiceti lety byly tyto míče častěji vidět, ale s vývojem technologií je zmetků ve výrobě čím dál méně, tak je možné, že jste se s X-OUT míčem nikdy nesetkali.

Zaznamenali jste na golfu ještě nějakou jinou zvláštnost, o které jsem ještě nepsala? Pak budu ráda, když mi napíšete a já vám s potěšením o tom napíšu článek.

Napsat komentář