Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

Každodenní patovací drilly pro lepší pocit i výsledky.

22 Březen 2023

komentáře

0
 22 března, 2023
 0

Každodenní patovací drilly pro lepší pocit i výsledky.

Patování je 50 % celé hry. I když si to mnoho lidí neuvědomuje, tak je patovaní jedna z nejdůležitějších dovedností golfisty a také nejnáročnější. Začátečníci často řeší dlouhé údery a málo se soustředí na trénink patování. Čím lépe hrajete golf, tím je patování důležitější. Dokážete ušetřit mnoho úderů a zlepšit si tak výsledky.

Z mých zkušeností mají hráči s HCP 30 průměrně více jak 2,5 patů na jedné jamce. Pokud by se dokázali dostat na průměr 2,0 nebo níže, tak sníží výsledky a mohou se zlepšit i na single hendikep.

Proto jsem pro vás připravila tři jednoduché drilly, které by měl každý golfista dělat denně. Nebo alespoň pokaždé, když jde na golf.

 

  1. Brána

Zapíchněte si na každou stranu patru (před špičku a za patku) týčka tak, abyste vytvořili bránu, kterou se budete snažit zahrát úder bez toho, aniž byste zasáhli patkou hole některé z týček. Naučíte se tak trefovat míček středem hole a míček bude mnohem lépe držet linii, na kterou ho vyšlete.

  1. Trefujte týčko

Aby vám připadalo, že na hřišti hrajete do jamky, která je velká jako kbelík, máme jednoduchý drill. Zapíchněte do grýnu týčko a míčky umístěte zhruba do vzdálenosti dvou metrů. Následně se snažte zasáhnout týčko místo jamky. Tím se naučíte trefovat střed jamky a následně vám bude jamka připadat mnohem větší.

 

  1. Čtyři rohy

Kolem jamky si naměřte vzdálenost zhruba 1,5 metru a do pomyslného čterce umístěte do každého rohu jedno týčko. Od každého týčka zahrajte pět míčků a trénujte to do té doby, než dáte všech 20 úderů do jamky. Snažte se umístit týčka tak, aby dva paty byly rovné a dva na nakloněné rovině. Budete tak trénovat rovný úder do kopce a z kopce. A následně úder, kdy se míček točí zprava doleva a naopak.  Dokonale tak natrénujete všechny druhy možných patů a vaše sebedůvěra v patování bude mnohem větší.

Přečíst nyní  3 dovednosti, které z vás udělají skvělého hráče na grýnu.

 

Doufám, že se vám tyto jednoduché drilly líbily a budete je praktikovat alespoň 30 minut během každého tréninku. Zaručuji vám, že pokud vydržíte, tak se výsledky brzy dostaví.

golfové slevy

Napsat komentář