Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

Co jste o golfu možná nevěděli. Proč se nosí jen jedna rukavice?

23 Březen 2023

komentáře

0
 23 března, 2023
 0

 

V této sérii článků objasňujeme, co jste možná o golfu dodnes nevěděli. Je mnoho věcí, které i zkušenější golfista neví, nebo nerozumí tomu, proč jsou zrovna tak jak jsou. Příkladem může být nošení pouze jedné golfové rukavice a dalších věcí.

Jedna rukavice

Proč se nosí jen jedna rukavice? Je hned několik důvodů proč se nosí jedna rukavice a ne dvě. Pravorucí hráči hrají s rukavicí na levé ruce a opačně. Hlavně proto, aby byla spodní ruka, která má určovat cit pro úder, co nejblíže ke golfové holi. Kdybyste u kratších úderů měli dvě rukavice, mohli byste ztrácet pocit kontroly nad golfovou holí a pocitem při úderu do míče.

Přečíst nyní  Mají hrát amatéři a profesionálové dohromady?

Dalším důvodem je také horko. Je to stejné jako když spíte v létě s jednou nohou mimo peřinu. Snažíte se tak trochu ochladit. Stejně tak je to s golfovou rukavící, kdy při nošení obou rukavic by se vám ruce až příliš potily.

Ale jsou hráči, kteří hrají bez rukavic. Příkladem může být Fred Couples, který je jedním ze světových hráčů, kteří rukavici při hře nenosí. Většina ostatních hráčů si rukavici sundává při patování. Tam je třeba být v co nejtěsnějším kontaktu s holí, abyste dosáhli co největšího citu. Ale jsou i tací, kteří s rukavící patují.

Každopádně je to individuální věc, která nemá psaná pravidla. Je zcela na vás, jestli rukavici budete nosit, nebo jestli budete nosit rukavice dvě.

 

Proč se dropuje od výše kolen?

Možná si ještě někteří z nás pamatují, když se míček házel při dropování přes rameno za záda. Hlavním účelem bylo zabránit tomu, že se hráč bude snažit si vylepšit pozici míče po dopadu. Následně se v posledním desetiletí dropovalo s nataženou paží ve výšce ramen. Není to tak dlouho, co se pravidla golfu posunula a dnes se již dropuje z výšky kolem (cca 40 cm od země).

Hlavním důvodem není zjednodušení golfové hry, jak se může zdát. Ale zrychlení hry. Protože při dropování z větší výšky docházelo často k tomu, že míček odskákal mimo vzdálenost určenou pravidly, a tak se dropování muselo zdlouhavě opakovat. Dnes se míček díky výšce, ze kterého ho na zem spouštíme, neodkutálí, a tak se hra o mnoho zrychlí. Ale je pravda, že je možné si míček hodit přesněji na lepší místo než dříve.

 

Napsat komentář