Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

12 Duben 2020

komentáře

0
 12 dubna, 2020
 0
patování - lekce golfu

Koutek golfových pravidel: změny na greenu

 

Pro některé bylo pohybování po greenu velice obtížné a někdy až nepochopitelné díky pravidlům. Ale to se trochu změnilo. Dnes se nemusíte už tolik bát nějakého toho prohřešku při patování.

  1. Hlavní změna je u praporkové tyče. Již ji nemusíte vyndávat z jamky a i když se míček tyče dotkne a nespadne do jamky, tak se nic neděje. Již to není penalizováno jako dříve. Tedy na dlouhý i krátký putt si můžete nechat vlajku v jamce.
  2. Další podstatnou změnou je možnost opravit téměř jakoukoli nerovnost způsobenou dopadem míče na green, od hřebíků na botách či upravit starou jamku pokud jí máte v cestě. To dříve nešlo. Bylo povoleno pouze opravit důlek po dopadu míče. Teď se tedy nemusíte bát, pokud si opravíte dráhu patu.
  3. Jakmile budete označovat míč na grýnu nějakým markovátkem a nechtěně se vám při tom pohne míč, nic se neděje. Jednoduše ho vrátíte na původní místo a je to opět bez penalizace.

Toto jsou hlavní změny, které můžete využít na greenu. Tedy už žádný strach z opravy na  greenu, kteou jste dříve nesměli.

 

foto: www.rubconstock.cz free foto banka

Přečíst nyní  Golfové míče: jaké vybrat

Napsat komentář