Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

11 Duben 2020

komentáře

0
 11 dubna, 2020
 0

Travel: Las Colinas golf resort Španělsko – Costa Blanca

 

Costa Blanca není nejznámějším místem pro letní dovolenou jako například Malaga, Marbella nebo podobná letoviska. Přesto zde najdete mnoho krásných míst a slunečné počasí. A jako bonus zde najdete luxusní golfové hřiště Las Colinas golf and coutry club.

Zhruba hodinu cesty od většího města Murcia se rozkládá populární golfové hřiště Las Colinas, na kterém se pořádají turnaje serie European Tour a kvalifikační škola na European Tour. Už jen tento fakt zaručuje kvalitu zdejšího golfového hřiště.

Do oblasti Costa Blanca se dostanete letadlem do města Murcia nebo San Javier, kde je také letiště. Z letiště na golf se nejlépe dostanete díky zdejší taxi službě, která vás do 30 minut odveze do golfového klubu Las Colinas zhruba za 40 euro.

foto: Las Colinas website

Již příjezd do resortu Las Colinas je impozantní. Přes bránu a hlídače se nedostane žádný nezvaný host, který by narušoval klid a pohodu v tomto resortu. Od brány se klikatou cestičkou dostanete za pár minut ke klubovně golfové clubu Las Colinas.

Webové stránky hřiště Las Colinas golf and coutry clubu

Před klubem vás obslouží zdejší personál, který vám z vozu vyndá golfové hole a vy tak můžete vyrazit přímo na recepci golfového klubu. Green fee se zde pohybuje v sezóně kolem 100 euro. Sice se nejedná o nic levného, ale jako bonus dostanete golfový ručník s logem klubu a vzpomínkovou visačku klubu s vašim jménem. Toto je něco co potěší a nesetkáte se s tím moc často. Od klubu je to krásné gesto.

Před hrou si můžete dát skvělou kávu a jídlo ve zdejším UNiK Cafe. Prostorná terasa s výhledem na osmnáctou jamku vás dokonale naladí na vaši hru. Kavárna je zde otevřena od 8 ráno do 22:30 večer.

Přečíst nyní  Nejlepší filmy o golfu, které při karanténě stojí za zhlédnutí

foto: Las Colinas website

Z klubovny vyrazíte směrem na cvičnou louku, která je bohužel lehce do kopce a tak je spíše místem pro rozhýbání před hrou, než na nějaké velké trénování. Přesto má délku 300 metrů a šířku 100 metrů. Ale rozhodně vás potěší tréninkové míče Titleist PROV1. To je další věc, se kterou se v Čechách rozhodně nesetkáte.

Přechod na první jamku je krátký. První jamka začíná těsně u cvičné louky a čeká na vás nelehký par 4, který hned ze začátku prověří přesnost vašich odpalů. Stejně tak druhá jamka par 4 s 420 metry prudce do kopce, prověří vaše další golfové dovednosti. Ale nemusíte se bát. Hned třetí jamka je v celku krátký par 5 z kopce, kde si můžete spravit náladu díky birdie.

Celé další hřiště už je v duchu cestování z kopce do kopce, ale už jen mírně. Čeká vás kombinace lehčích jamek s těmi těžšími. Ale žlutá odpaliště pro amatérské golfisty jsou zde celkem přívětivá a díky tomu si zde můžete skvěle zahrát.

Poslední jamka vás dovede zpět ke klubovně. Je to zajímavý par 5, který vede z části kolem rybníku. Rybník chrání grýn, který se rozkládá přímo před klubovnou.

Je otázka, kde budete bydlet. Je zde několik možností. Můžete si zde v resortu pronajmout apartmán nebo vilku s bazénem a krásnou zahradou. Ale musím vás upozornit, že po 22 hodině zde již nezažijete moc velké zábavy. Protože bary a restaurace resortu se zavírají a do města je to celkem kus cesty. Ale kdo má rád odpočinek a dá si s chutí sklenku vína na terase, tak je tato varianta ideální.

Druhou variantou je hotel Golf Campoamor, která se nachází na opačném vršku zdejšího resortu. Hotel Campoamor je zhruba 3 km vzdálen od Las Colinas a nabízí zázemí pětihvězdičkového hotelu. U hotelu je také golfové hřiště, kde si můžete zahrát v případě, že už budete mít golfu v Las Colinas dost. Ale je to hřiště spíše pro začátečníky a nedosahuje takové kvality jako Las Colinas.

Přečíst nyní  Již dnes: Tom Brady, Peyton Manning, Tiger Woods a Phil Mickelson

Hotel Golf Campoamor můžete navštívit zde……  ceny začínají od 2400 kč za noc

foto: hotel Campoamor

Třetí variantou ubytování jsou hotely u pobřeží, kde jich najdete nespočet. Z Las Colinas je to zhruba 20 minut cesty. Ale pokud nemáte zapůjčený vůz z půjčovny, tak se cesty taxíkem můžou trochu prodražit.

 

fotos: foto: Las Colinas website

foto: Hotel Campoamor

Napsat komentář