Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

17 Prosinec 2023

komentáře

0
 17 prosince, 2023
 0

Nejhorší golfové rady #1

Určitě se vám někdy stalo, že se vám spoluhráč snažil pomoci tím, že vám dal zaručené rady, jak zlepšit golfový švih. Nebo se vám věnoval kamarád, který hraje o něco déle než vy, a radil vám, jak hrát lépe. To vše je samozřejmě v pořádku, ale je třeba vědět, jaké rady poslouchat a jaké rady vám spíše ublíží, protože neznáte kontext dané rady, aby vám pomohla. Dávejte si proto pozor na to, co vám kdo radí. V dnešním článku si uvedeme některé rady, které vám mohou spíše ublížit.

 

Odtahujte ruce rovně do nápřahu.

To, že se mají ruce odtáhnout do nápřahu tak, abyste nezačínali zápěstím, je naprosto správně. Ale pokud nebudete vědět, jak správně se do nápřahu otočit, tak vám tato rada nejspíš zvětší problém se slicem.

Tím, že odtáhnete jen ruce rovně a nebudete správně otáčet tělo, tak vám spadne levé rameno příliš nízko, a tím pádem budete v tzv. reversu v nápřahu a zvětšíte pohyb hole z venku dovnitř. Díky tomu vám bude létat míček ještě více doprava než dříve.

Přeneste váhu na levou nohu.

Opět je to rada, která je v podstatě správná. Ale je třeba vědět, jak přesně váhu ve švihu přenášet, nebo budete padat spíše rameny na levou nohu a tím se opět projeví zvětšení problému se švihem z venku dovnitř.

Celý pohyb přenosu váhy je několik pohybů, které je třeba synchronizovat a většina pohybu vychází se spodní části těla, a ne z vršku těla.

Švih začínají boky

Na profesionálních turnajích můžete vidět, jak hráči z nápřahu hned točí boky pro co nejrychlejší švih. Tito hráči však dokážou dokonale separovat pohyb vršku a spodku těla. Díky tomu švihají po správné rovině a dokážou tak maximalizovat svůj švih.

Přečíst nyní  Nejzajímavější golfová statistika slavných golfistů

Ovšem pro amatérské hráče je tato rada spíše počátkém problémů. Při snaze začít švih boky, se zákonitě zapojí vršek těla, který začne rotovat a problém je na světě. Čím více budete točit boky, tím větší slice budete hrát. A rychlost vám to nepřidá. Proto si dávejte na tuto radu velký pozor.

 

Doufám, že vám krátké vysvětlení některých rad pomohlo a věřím, že si na ně budete dávat pozor. V následujících článcích, se budeme určitě věnovat dalším radám, které vám mohou ublížit. Pokud si nejste jistí, jak se zlepšovat, tak je třeba vyhledat golfového profesionála. Ten vám doporučí jak správně švihat pro maximální efektivitu.

Napsat komentář