Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

17 Duben 2024

komentáře

0
 17 dubna, 2024
 0

Nejlepší čeští golfisté, studovali v USA a ne v ČR.

Jiří Zuzka či Sára Kousková jsou nejlepší golfisté ČR. Patří mezi pár golfistů, kteří konečně po letech zabodovali na evropské úrovni. Klára Davidson Spilková či Kristina Napoleaová vyhrály turnaje na LET a Jiří Zuzka hrál celkem slušně na D+D Real turnaji DP World Tour.

Bohužel dva první zmínění nejsou produktem českého golfového prostředí. Jak Zuzka tak Kousková vyrůstali golfově v USA a nejspíš také Jana Melichová. Jediná z těchto golfistů, která vyrůstala do učité míry v ČR je Klára Davidson Spilková.

Golfová federace se chlubí těmito hráči, ale systémově na nich nemají moc zásluhu. Je tedy na čase se zamyslet, jak se v Čechách s mladými golfisty zachází. Některé kluby se o své dospívající starají dobře, ale co se s golfisty stane po dovršení dospělosti?

To je velká otázka. Většina z nich se závodním golfem skončí, někteří skončí tzv. na rohožce jako učitelé a jiní v podstatě nemají kde hrát, pokud nejdou do USA na univerzitu nebo nemají doma dostatečně podpůrnou rodinu, která je ještě pár let udrží finančně na závodní úrovni.

Je tedy otázka, jestli není na čase zamyslet se nad tím, jak funguje systém ČGF a PGA, které by se měly starat o své svěřence, aby mohli co nejlépe reprezentovat Česko ve světě. Sama osobně mám zkušenost s tím, jak ČGF vás vyšle „do světa“ v 18 letech a již dále ji nezajímá, jak vaše kariéra pokračuje, a o podpoře PGA pro její členy se nemusím ani zmiňovat.

Přesto se obě organizace chlubí mnoha věcmi, které se pro golfisty dělají. Ale je to opravdu tak, jak to pro laika vypadá? Zamyslete nad touto otázkou sami a udělejte si vlastní názor na celou tuto problematiku.

Napsat komentář