Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

7 Duben 2021

komentáře

0
 7 dubna, 2021
 0

Nejobtížnější jamky na hřišti Augusta National

 

Na téměř jakémkoliv hřišti vypadají světoví profesionálové  jakoby se pohybovali s lehkostí a jakýkoliv úder byl hračkou. Ale ne vždy tomu tak je a to platí na golfovém hřišti Augusta National dvojnásobně. Pokud byste se dokázali dostat na toto hřiště, tak byste se asi divili, jak obtížné je toto hřiště hrát.

Podle posledních statistik jsou nejobtížnější jamky do roku 2019, jamka č. 1, 11 a 14. Možná namítnete, že všechny pary 3 jsou na hřišti obtížné a asi tím nejobtížnějším je jamka číslo 12. Na které si loni vylámal zuby i Tiger Woods a zahrál tam celých deset úderů. Asi byste měli i pravdu, ale na hřišti jsou i jiné jamky, které profesionály hodně trápí.

Gary Player a trenér Sean Foley se zaměřili na pátou jamku. Tedy jamku, která má pouze 405 yardů (zhruba 360 metrů) a přesto je to jedna z nejzákeřnějších jamek historie. Jde o jamku, kde v dopadové zóně jsou pískové překážky, které jsou tak hluboké, že z nich není vidět, kam hrajete a navíc jsou daleko od grýnu, kdy musíte hrát minimálně sedmičku železo. Sám Gery Player řekl,  že zahrát par z tohoto písku je jako být kouzelník Houdini.

Navíc další problém přichází před grýnem vlevo a vpravo, kde rozhodně nechcete skončit druhou ranou. Grýn je vůbec nejtěžší na hřišti a hodně malý. Tedy příhra je opět spíše pro kaskadéry, než pro rekreační hráče. Tato jamka měla dokonce statistiku, která pro hráče není nijak přívětivá. Jedná se o hodnotu 4.336, tedy hodně výsledků tak je nad par.


Pokud tedy už budete hrát na Augusta National, neměli byste brát pátou jamku na lehkou váhu. Stejně tak je třeba si dávat pozor na předchozí čtvrté jamce, která má par 3 a kde rozhodně nechcete skončit před grýnem vpravo. Je to stejný příběh jako na páté jamce. Na čtyřce totiž hrozí velká písková překážka, do které je jednoduché se trefit z vyvýšeného odpaliště, kde se špatně odhaduje délka úderu. Na této jamce se výrazně potrápil třeba Mark OMeara, která zde v roce 1998 zvítězil.

Přečíst nyní  5 důvodů proč nehrajte pod 90 ran na kolo.

 

foto instagram

Napsat komentář