Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

27 Únor 2020

komentáře

0
 27 února, 2020
 0

Největší chyby, které dělají bogey hráči

Hráči, kteří hrají kolem 90 ran jsou  nejpočetnější skupina golfistů. Jsou krůček od lepších výsledků, ale dost často se nemohou dostat na výsledky kolem 80 ran. V tomto krátkém článku se podíváme na největší chyby, které stojí příliš mnoho úderů navíc.

Obecně, proč to nejde lépe

Mnoho hráčů, kteří mají výsledky kolem 90 ran, má velice dobrý švih. Bohužel ho neumí využít pro lepší výsledky, díky chybám které dělají na hřišti.

Většinou se jedná o dvě či tři zkažené jamky, které způsobí, že výsledek je vyšší než by mohl být. Místo 82 ran přinesou tito hráči do klubovny opět 90. Nikdo se zázračně nezbaví špatných ran, ale je možné tyto chyby dobře eliminovat.

Každý z nás zahraje ránu do lesa nebo vysokého rafu, ale je důležité se jen vyhrát zpět na fairway a raději počítat s bogey, než riskovat double či triple bogey.

Máte pětimetrový putt do paru? Zahrajte ho lehce a spíše se snažte míček přiblížit co nejblíže. A neriskovat přehrání jamky o několik metrů. Zpáteční putt tak opět nemusíte dát a double bogey je na světě. Raději se spokojte s případným bogey než riskovat další zbytečné rány navíc.

Hrajte chytře

Důvodem proč máte stále stejné výsledky, je často špatná taktika hry. Tzv. course managment je důležitou součástí dobrého výsledku.

Zapomeňte na heroické rány. Omezte rány, které směřujete do míst, kde je málo prostoru pro dopad míčku. Někdy kratší odpal z odpaliště znamená více prostoru v dopadové zóně.

Pokud přihráváte z blízkosti grýnu a nemáte v cestě vysokou trávu nebo bunker, tak raději použijte putter nebo hůl s nižším loftem.

Přečíst nyní  Základní rady pro ty, kteří nic nevědí o course managmentu

Všechny tyto základní rady vám mohou zlepšit výsledky o několik ran a vy se postupně dostanete na výsledky kolem 80 ran. Hrajte na hřišti více hlavou a výsledky se dostaví.

Trénujte metrové putty

Bogey hráči ztrácí mnoho ran díky neproměněným metrovým patům. Putt z jednoho metru by měl ve více jak 60% spadnout vždy do jamky.

Trénujte na putting  grýnu metrové putty. Ideální formou je „kruhový trénink“ patování viz obrázek

Pokuste se zahrát do jamky alespoň 50 míčků za sebou. Na hřišti pak budete mít daleko více jistoty a ušetříte minimálně dvě nebo tři rány na kolo.

golfové slevy

Napsat komentář