Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

Deset důvodů proč ztrácíte délku a přesnost golfový úderů

29 Únor 2020

komentáře

0
 29 února, 2020
 0

Deset důvodů proč ztrácíte délku a přesnost golfový úderů

Každý by chtěl hrát dlouhé a přesné rány. Ale mnoho amatérských golfistů dělá základní chyby, které je brzdí. Mnoho hráčů přemýšlí co udělat, aby jejich švih byl lepší, ale už neřeší, co by dělat neměli. A to je chyba. Je třeba se soustředit na základy a ty mít dokonale zvládnuté.

  1. Držíte hůl v dlani

Základní chybou, kterou dělá většina golfistů, je špatné držení hole. Je třeba vyvarovat se držení hole v dlani. Díky tomu ztrácíte vzdálenost i přesnost. Je třeba, aby bylo držení dokonalé. Jinak se vám zlepšením ostatních aspektů výsledky stejně nezlepší.

  1. Příliš mnoho tenze

Příliš silné držení nebo tenze v postoji vám brání v dobrém a plynulém pohybu. Je třeba se dobře rozhýbat a být uvolněný. K tomu vám může pomoci trénink mimo golfové hřiště. Provádějte strečink a lehké silové cvičení, podporující svaly, které používáte při švihu.

  1. Otevřená hlava hole při „takeaway“

Takeaway (první pohyb hole cca -0-40 cm), který není dobře proveden je zabiják dlouhých ran. V případě, že otevřete patku hole příliš brzy do nápřahu, bude výsledek velký slice.

  1. Rybaření

Jestliže je  první pohyb při zahájení pohybu do míčku z nápřahu  zápěstím a ne pažemi,  říká se tomu rybaření. Anglicky „Casting“ .  Jednou  základní metodou jak zabránit zápěstí , aby zahajovalo švih z nápřahu, je představit si, že levou rukou stahujete provaz směrem k míčku jako splachovadlem u WC.

  1. Trefení míče v těžišti

Hodně hráčů si myslí, že jediný způsob jak prodloužit údery je rychlý švih. Ale pravdou je, že je třeba míček trefovat naprosto přesně na středu hole. Díky tomu docílíte větší komprese míčku a dosáhnete tak i delší úder a lepší rotaci míče.

  1. Rovina švihu

Pokud máte nesprávnou rovinu švihu, ztrácíte tak vzdálenost i přesnost. Tedy příliš out-in nebo in-out vám znemožní zpřesnit vaše údery.

  1. „Scooping“ tedy dloubání

Pokud vám patka hole v momentě úderu předběhne zápěstí, tak ztrácíte vzdálenost i směr. Je to většinou výsledek špatného zahájení švihu s vrcholu nápřahu viz. „Casting“. Je třeba, aby zápěstí při momentu úderu bylo před míčem.

  1. Špatná rovnováha

Je třeba trénovat rovnováhu. Pokud budete mít problémy s v rovnováhou, nemůžete dostatečně přesně trefovat míč.  Ztrácíte díky špatné rovnováze sílu ve švihu a díky tomu máte kratší rány.

  1. Špatný přenos váhy

Pokud správně nepřenášíte váhu, nedokážete přenést dostatek síly do momentu úderu. Dejte pozor na „sliding“. Zlepšete také přenos váhy do levé nohy v momentě úderu.

  1. Nedostatek flexibility

Pokud nemáte dostatečně flexibilní tělo, není možné se správně provést rotaci. Golf je plný rotací a extenzí a proto je třeba trénovat flexibilitu vašeho těla pro delší a přesnější rány.

Přečíst nyní  Stáhněte si golfový tréninkový plán

 

Doufám, že jsem vám trochu nastínila důvody, proč nejsou vaše údery delší a přesnější. Každému bodu se budeme detailně věnovat v některých z dalších článků, které budou následovat.

golfové slevy

Napsat komentář