Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

14 Červen 2020

komentáře

0
 14 června, 2020
 0

Nejzajímavější golfové jamky v Čechách podle Nicole

Každý má rád jiný typ golfové jamky. Někdo preferuje kratší, někdo delší.  Jsou ranaři, kteří mají rádi otevřené jamky bez stromů a vysoké trávy. Ale také jsou hráči, kteří dávají přednost úzké technické jamce obklopené stromy. Nemůžu tedy říci, které jamky jsou u nás nejlepší, nejhezčí či nejzajímavější, ale udělala jsem výběr jamek, které považuji za  zajímavé jak po designové stránce, tak po stránce obtížnosti.

 

Jamka č. 2, Par 4, 323 metrů – Golf Club Karlštejn

Nejedná se sice o nejdelší jamku, ale dokáže prověřit dovednosti i u těch nejlepších profesionálů. Jamka je hodně s  kopce a často zde fouká silný vítr proti hráči. Díky tomu je jamka mnohem zajímavější. Díky převýšení se ti odvážnější mohou pokusit o odpal přímo na green, který je obklopen vodou a bunkerem. Je tak důležité zahrát ránu nejen směrově, ale také vzdálenostně přesnou. Pro ty méně odvážné je zde „landing area“, kam mohou umístit svůj první odpal tak, aby atakovali green až druhým úderem. Ovšem ani tato strategie není nijak jednoduchá. Plocha fariwaye je vcelku malá a pokud rána není dostatečně dlouhá, tak není vidět při druhém úderu na green a stále na vás čeká nástraha v podobě vodních překážek.

Jamka vám může pomoci s výsledkem  po skvělém úderu, kdy není problém zahrát i eagle. Ale může vás také pěkně potrápit a vy budete odcházet s bogey či double bogey, frustrovaní ze špatného výsledku na krátké jamce. A proto patří podle mého názoru do mého výběru těch nejzajímavějších jamek.

Jamka č. 9, Par 5 420 metrů – Golf Club Karlovy Vary

Další jamka, která podle mého názoru patří do výběru, je devítka v Karlových Varech na hřišti v Olšových Vratech. Celkem krátký par 5, přesto dokáže pořádně potrápit. Odpal musíte umístit do úzkého prostoru do vzdálenosti zhruba 180 metrů od odpaliště tak, abyste se vyhnuli vysoké trávě po levé straně nebo vystupujícímu lesu do fairwaye po pravé straně. Hráči disponující dlouhými údery se mohou pokusit zasáhnout green, který chrání hluboký bunker , ležící předním,již druhou ranou. Doporučuji si však přihrát na tzv. lay up, a zahrát na green až třetí úder. Jamka je úzká a hodně technická. Proto vyhovuje hráčům, kteří umí hrát dobře dlouhými železy.

Přečíst nyní  Proč je Stewart Cink ve 47 letech tak úspěšný na RBC Heritage?

Jamka č. 7, Par 4, 380 metrů – Golf Club Austerlitz Brno

Jamka pro ranaře. Tak by se dala nazvat jamka č. 7 v Brně. Dogleg, který se dá hrát přes pole po levé straně a pak vás čeká již jen krátký chip. Ale je třeba odpálit míč do vzdálenosti alespoň 250 metrů. Jinak se ocitnete mimo hřiště. Pro kratší hráče přichází v úvahu nahrávat do zatáčky, kde na vás čeká velice úzká fairway, kterou ještě zužují dva bunkery. Jamka není nijak zvláštní, ale vybrala jsem jí právě pro možnost volby, jestli hrát z odpaliště odvážně či strategicky. Velice dobrá a technická jamka, kde vás může zastihnout silný vítr.

Jamka č. 12, Par 3 130 metrů – Golf Club Šilheřovice

Sice celkem krátký par 3, přesto si zaslouží místo v mém výběru. Jedná se jamku, kde za greenem je velký rybník, který pochytá všechny špatné údery. Navíc na green není úplně dobře vidět a vy tak musíte hrát ránu přesně na metry. K tomu ještě jamka disponuje krásným výhledem na lovecký zámeček za greenem, který slouží v dnešní době jako restaurace, kam si můžete zajít po hře na skvělé jídlo.

Jamka č. 12, Par 5, 440 metrů – Golf resort Mnich

Kdo se nebojí, hraje birdie. Tak by se dala specifikovat dvanáctá jamka na golfovém hřišti Mnich. Celkem kratší par 5 lemují v druhé části jamky stromy a green se schovává za větvemi. Pokud chcete útočit na birdie, budete muset z odpaliště vytáhnout driver a trefit úzký průstřel mezi stromy. Druhá rána již bude střední železo na green. Ovšem pro méně odvážné golfisty je zde možnost zahrát na jistotu z odpaliště jen železo, následně si nahrát do užšího prostoru kratším železem a teprve třetí ranou útočit na green. Kromě lesa vás totiž na této jamce nečeká další záludnost. Přesto si tato jamka vydobyla místo v mém seznamu díky možnosti skórovat při odvážné strategii.

Přečíst nyní  Golf není, co býval

Jamka č. 11, Par 4, 410 metrů – Golf Club Royal Mariánské Lázně

Dlouhý, předlouhý par 4 a hlavně velice úzký. Jamka v Mariánských Lázních je sice rovná a nečeká na vás žádná záludnost v podobě vodní překážky či bunkeru. Ale čeká na vás při druhé ráně hodně úzký průstřel lesem, který musíte zahrát dlouhým železem nebo dřevem. Navíc green je dlouhý a velice úzký. K tomu je vyvýšený a míčky z něj velice rády sjíždějí dolů. Právě tímto průstřelem u druhé rány, který není širší než 20 metrů, je tato jamka tak zajímavá. Navíc je určená pro dlouhé hráče, kteří mají šanci zahrát par. Jinak amatéři by se zde měli snažit hrát, jako by jamka měla par 5.

Jamka č. 4, Par 4, 380 metrů – Golf Club Albatross

Jamka, která musí nadchnout každého zapáleného golfistu. Obtížný odpal mezi stromy na rozšiřující se fairway, která ale z odpaliště vypadá mnohem užší, než ve skutečnosti je. Odpal musí mít alespoň 160 metrů a měl by být rovný, jinak se dostanete do lesa po levé straně, nebo hodně vysoké trávy po pravé straně. Problém přichází při druhém úderu na green. Green je vyvýšený a zvlněný. Díky tomu se míče moc často na tomto greenu nezastaví, přestože druhý úder hrajete pouze ze 100 metrů. Těsně za greenem je hranice hřiště a před ním na vás čekají dvě pískové překážky, které jsou dosti hluboké. Jamka na Albatrossu je velice technická a vyžaduje přesnost, proto si také zasloužila být v mém seznamu.

Image by David Mark from Pixabay

Napsat komentář