Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

14 Červen 2024

komentáře

0
 14 června, 2024
 0

Kam směřuje český golf?

 

V tomto týdnu se hraje Challenge Tour na brněnské Kaskádě, kde se účastní i několik českých golfistů. Bohužel mezi nimi chybí momentálně asi nejlepší český golfový profesionál Jiří Zuzka.

Přesto, že Zuzka prošel cutem na PGA Tour a Korn Ferry Tour, tak na českou druhou evropskou ligu nedostal od pořadatele Dědka divokou kartu. Zuzka má na Challenge Tour kategorii 14. Což bohužel na turnaj nestačilo. Zůstal jako náhradník, který ovšem do turnaje nezasáhl.

Proto mě napadá otázka, co se vlastně za posledních 30 let v českém golfu změnilo. Již před třiceti lety byli čeští hráči schopni projít cutem nebo se pohybovat na jeho hranici na European Tour či Challenge Tour. Následně po miléniu to bylo stejné a zřejmě stejné je to i dnes.

V turnaji najdete Šimona Zacha, Jana Cafourka či amatéry Kleine a jiné hráče. Ale zatím těsně před rozhodnutím druhého kola to vypadá, že cutem tentokrát prošel je Zach. A to dokonce na domácím hřišti. Proto jsem k českému golfu dost skeptická.

A proto se ptám, proč není v silách ČGF či PGA dosáhnout dohody s pořadatelem, aby se turnaje zúčastnil i Zuzka. Tento trend jsem zaznamenala už v minulosti, kdy byli i jiní pořadatelé turnajů nejvyšší úrovně v Čechách.

Zuzka jednal s Relmostem o možné spolupráci v loňském roce, ale dohoda nedopadla. Nakonec se upsal Sport Investu, který ale kartu na Challenge Tour na Kaskádě nemůže zajistit.

Změnilo se tedy v českém golfu vůbec něco? Sice máme celkem dostatek mladých hráčů, kteří by mohli být schopni konkurovat i zahraničním golfistům, ale nejspíš nedostávají ti praví hráči dostatek šancí, aby se plně projevili.

Také mě napadá, jestli má systém přípravy mladých golfistů vhodný koncept na to, aby z mladých golfistů vyrostl hráč DP World Tour či PGA Tour. U žen je situace o něco lepší, i když ne o moc. Bohužel zde hraje roli mnoho jiných faktorů než výkonnost a předpokládaný talent.

Přečíst nyní  Klára Spilková prošla Cutem na Andalucia Costa del Sol Open de Espana

Doufejme, že se celkově systém změní a mladí nadějní hráči budou mít více šancí uspět i ve světě.

Napsat komentář