Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

1 Září 2022

komentáře

0
 1 září, 2022
 0

Patujte lépe díky metodě 1-2-3!

 

Každý by chtěl patovat lépe a hrát tak lepší výsledy. Existuje mnoho tréninkových metod jak dosáhnotu lepšího patování. Mám pro vás jednu jednoduchou metodu, která vás bude bavit, a můžete se díky ní zlepšit.

Důležitá je i statistika. Příkladem může být, že průměr úspěšných patů do tří metrů na PGA Tour je zhruba 63%. To znamená, že v okolí tří metrů je třeba úspěšně zapatovat v 10 z 15 patů. A tímto souvisí i naše tréninková metoda 1-2-3.

Přečíst nyní  Máte správnou pozici golfového míče v postoji?

Najděte si jakoukoli jamku na cvičném grýnu a umístěte tři míčky ve vzdálenosti jednoho, dvou a tří metrů od jamky. Pokuste se je zahrát do jamky. Následně si najděte jinou jamku a vše opakujte. Takto je třeba zahrát míčky na pět jamek. Tedy celkem 15 úderů, ze kterých by mělo být alespoň 10 úspěšných. Pokud to dokážete tak je to dobré. Pokud ne tak je třeba tento drill opakovat neustále dokola dokud se nedostanete na co nejlepší výsledky.

Je to metoda, kdy nestojíte strnule nad mnoha míčky, které hrajete stále ze stejné vzdálenosti. Metoda 1-2-3 je mnohem zábavnější a funguje stejně dobře jako ostatní drilly. Navíc netrénujete jenom jednu vzdálenost a rovný pat, ale každý pat je jiný. Díky tomu se vám zlepší výsledky na hřišti a vy budete psychicky odolnější proti stresu při patování z různých vzdáleností.

golfové slevy

Napsat komentář