Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

28 Srpen 2022

komentáře

0
 28 srpna, 2022
 0

Jaké chyby dělají hráči nejčastěji na odpališti.

 

Mnoho golfistů si myslí, že úder z odpaliště musí být dlouhý a přesně na střed. A zapomínají na to, jak se na takový úder připravit, a že ne vždy musí být nejdůležitější délka a trefení míče na střed ferveje. Řekneme si o několika chybách, které hráči často dělají na odpališti.

 

Chybná strategie

Jak jsme již řekli, tak pro mnoho hráčů je nejdůležitější délka a trefení středu ferveje. Ale to může být až podružné. Důležité je snažit se umístit míč do místa odkud budou mít co nejlepší výhled a úhel pro další úder. To znamená, že někdy příliš dlouhý odpal je na škodu. Proto nezapomínejte rozmyslet si správnou taktiku hry, ještě než se k míči vůbec postavíte.

 

Špatné umístění míčku na odpaliště

Jak vidíte na videu níže, je třeba vědět kam umístit míč na odpaliště tak, abyste viděli co nejvíce hrací plochy. Možná se to nezdá, ale správné umístění míče pro odpal je velice důležité. Jak z hlediska taktiky, tak pro psychiku. Když se při založení díváte přímo do lesa, tak to není zrovna povzbudivý pohled. Vysvětlení najdete ve videu níže.

 

Nedostatečná pre-shot rutina

Je dobré naučit se postup, který budete provádět při každém úderu. To znamená, že  na odpališti je třeba se správně připravit na odpal. Do toho se počítá zamíření, zaujmutí postoje, uvědomění si na co při švihu myslet a následně zhodnocení úderu. To vše je třeba při každém úderu udělat a to nevyjímaje první odpal na jamce.

Správný relax mozku

Mozku je potřeba dodat dostatek kyslíku, aby mohl být relaxovaný. Proto je třeba znát jednoduché dechové cvičení, které vás uvolní a mozek pořádně nastartuje. Před úderem je třeba mozek i tělo relaxovat a proto nezapomínejte správně dýchat. Jinak budete v křeči a úder nebude stát za nic.

Přečíst nyní  Jak daleko hrají profesionálové své údery?

Nezapomínejte, že golf je hra, kdy je třeba ovládat mnohem více než jen jeden druh rovného úderu. Každá malá část hry je důležitá a je třeba se na ní správně připravit. Jinak nebudete nikdy hrát výsledky, o jakých sníte. Proto se věnujte nejen přípravě na odpal, ale i ostatním faktorům, které ovlivňují vaše výsledky. S tím se vám v Nicole Golf Academy snažím pomoci již více jak 23 let.

 

Napsat komentář