Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

2 Květen 2021

komentáře

0
 2 května, 2021
 0

Již mnoho slavných a skvělých profesionálních golfistů řeklo, že pro dokonalý úder je třeba mít perfektní pozici v momentě úderu “impact”.

Mnoho amatérských golfistů má problém správně trefovat míček a také tápou v tom, jak přesně by měla vypadat pozice těla při úderu do míče. Většina se domnívá, že se mají vrátit do stejné pozice jako v založení nebo je to dokonce někdo učí. Ale bohužel tak tomu není, a je třeba znát některé zásady, které vám dopomohou k perfektnímu trefení míče.

Je třeba, abyste trefovali míček směrem do země, hůl byla předsazena vůči míči a hlava byla těsně za míčem jak je tomu na obrázku níže, kde vidíte jednoho z nejlepších golfistů světa.

Na prvním obrázku zleva vidíte, kde je pozice hlavy a jakou zaujímají pozici ruce a hůl. První obrázek je s driverem, kdy hlava je lehce za míčem (u kratkých želez je hlava před míčem, u středních želez nad míčem) a hůl směřuje téměř kolmo do země (u želez je zápěstí předsazené vůči míči a hůl směřuje lehce vlevo od středu těla).

Správná pozice v impactu, kdy trefujete míč je, jak vidíte na obrázku u driveru a u želez lehce rozdílná. Ale má společné faktory, které ovlivňují přesnost a vzdálenost letu míče. Hůl je vůči míči předstazená a míří v momentě úderu před levé rameno u želez a na levé rameno u driveru. Ruce se v obou případech dostávají před střed těla a hůl zůstává lehce pozadu a tím pádem se moment úderu a základní postavení liší.

Máme na to jednoduchý drill. Stoupněte si s golfovou holí (železem) ke stěně tak, abyste stáli levou nohou těsně před zdí  a zaujměte základní postoj. Tak jakobyste hráli míč směrem proti zdi. Následně bez nápřahu posuňte ruce a levý bok ke zdi. Dostanete se tak do pozice jako je posledním obrázku vpravo. Tento postoj několikrát zopakujte a následně při tréninku na cvičné louce se tuto pozici snažte zopakovat při úderu. Váha při úderu tak bude více v přední noze, vaše ramena budou směřovat na cíl a hůl bude předsazena vůči míči v momentě udeření do míče.

Přečíst nyní  Jak udeřit správně do golfového míče

Tento jednoduchý drill vám může pomoci k mnohem lepšímu trefení míče a zlepšení vašich výsledků na hřišti. Pokud si nevíte rady, tak neváhejte kontaktovat profesionální trenérku, která vám s golfovým švihem pomůže.

 

foto twitter, instagram

golfové slevy

Napsat komentář