Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

8 Leden 2023

komentáře

0
 8 ledna, 2023
 0

Na Havaji se letos hraje turnaj mistrů, jako každý rok. Ten přivede na ostrov Maui golfisty, kteří vyhráli alespoň jeden turnaj v předchozím roce na PGA Tour. Ale Havaj není jen místo pro hráče PGA Tour. Je to téměř ráj na zemi, který si můžete užít i vy, pokud budete ochotni cestovat přes téměř celou zeměkouli.

Rozdílné klima

Pokud zavítáte na Havaj, tak se připravte na uplně jiné podnebí než jste zvyklí. Je tu opravdu horko a vlhko. Počasí se zde může měnit každou chvilku. Ale spíše ve smyslu vlhka. Když jsme byli na Havaji hrát my, tak po příletu, kdy bylo zhruba 30 stupňů, najednou začalo hustě pršet. Ale nebylo tak jako u nás, že s deštěm přijde svěží vzduch. Spíše naopak, horko se pocitově ještě více rozlilo po těle a my jsme byli v momentě zpocení.

Takové výkyvy počasí můžete čekat na ostrovech neustále. Přiravte se tak, že budete mít čas od času mokré tričko i na hřišti.

Přečíst nyní  Jak hrát golf – 2.díl : kam s holemi

Za golfem na Oahu

Největší ostrov souostroví Havaj je Oahu, kde najdete na čtyřicet golfových hřišť. Naopak na ostrově Lanai najdete pouhé dvě. Přesto vás na tomto ostrově přivíta luxusní Four Season resort, ke kterému hřiště patří. Asi nejznámější je hřiště Kapalua Plantation na ostrově Maui. Právě toto hřiště je místem konání slavného turnaje Setry Tournament of Champions. Sousedící hřiště Kapalua Bay je hned vedle. A nesmíme zapomenout ani na Pinapali golf club, kde se hrálo Sony Open Hawai, či ženská LPGA Tour.

Hřiště mají styl, ale také svou cenu.

Po příjezdu na Havaj tedy očekávejte také větší výdaje za golfové hřiště. Na ostrovech se green fee pohybuje kolem 300 dolarů na osobu. Ale za to dostanete nadherný zážitek dokonale upraveného hřiště a úchvatných výhledů na moře. Může se stát, že zahlédnete i velryby, které se pohybují kolem pobřeží. Na pobřeží jsou také vidět milovníci surfu a tak nebude výjimkou vidět z hřiště, jak borci v neoprénu řádí ve vlnách.

Ráj pro milovníky mořských plodů

Na Havaji je možné ochutnat opravdu prestrou škálu nejrůznějších mořských pokrmů. Kromě chobotnic a krabů si můžete vychutnat ryby, které v Evropě nejsou k dostání. Nemusíte kvůli skvělým pokrmům ani odejít ze hřiště. Většina hřišť nabízí takové pokrmy přímo v jejich restauraci.

Přečíst nyní  Jak se na golfu vyrovnat s hráči, kteří podvádějí?

Bez buggy to nepůjde

Z Evropy jsme zvyklí, že chodíme po hřišti pěšky. Ale v USA a také na Havaji to tak uplně není. Vzhledem k velké vytíženosti hřišt vás bez golfového autíčka na hřiště nejspíš nepustí. Většinou je tzv. buggy v green fee již zahrnuta a vy tak po hřišti nebudete chodit po svých. Nakonec, ale budete rádi. Protože mnoho hřišt je dost kopcovitých a v horkém počasí se bude „kárka“ hodit. Nemusíte však mít obavu, že by o vás nebylo dobře postaráno. Po hřišti neustále jezdí autíčko s občerstvením. Dostat v něm můžete velice zajímavé pochutiny. Kdo by si nedal v horkém počasí chutné gaspacho nebo vychlazenou Bloody Mary.

Napsat komentář