Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

8 Leden 2023

komentáře

0
 8 ledna, 2023
 0

Důležité události v roce 2023, které se vyplatí sledovat

V roce 2023 se bude konat opět několik důležitých turnajů, které byste si neměli nechat ujít. Proto vám přinášíme několik těch nejdůležitějších, které je dobré si zapamatovat. Jako správný golfový fanoušek si je rozhodně nenechte ujít.

Březen 9.-12.: Players Championship

Také se tomuto turnaji říká „pátý Major“. Loňským vítězem je Cam Smith, který ovšem odešel na konkurenční turnaje LIV Golf. Hráči se budou moci těšit na dotaci 25 milionů dolarů. Navíc bude ve hře opět ikonická sedmnáctá ostrovní jamka, která je pro diváky asi nejatraktivnější na celé PGA Tour.

  1. března až 2. dubna: Augusta National Womans Amateur

V minulém roce jsme měli tu příležitost sledovat amatérské mistrovství žen i s českou účastí. Tento turnaj je velice zajímavý tím, že se na něm představí mnoho hráček, které mají nakročeno do špičky LPGA Tour. Loňská vítězka Anna Davis ze školy v San Diegu se stala mistryní teprve v šestnácti letech.

6.-9. dubna: The Masters

Jako každý rok, bude turnaj v Augusta National v podobě The Masters. Letošní ročník bude zajímavý především tím, že na večeři vítězů, bude asi hodně napjatá atmosféra. Budou tam i hráči, kteří odešli na LIV Golf tour a tak nikdo neví, co od toho má očekávat. Uvidíme, jak vše nakonec dopadne.

18.-21. Květen: PGA Championship

Pga Championship se vrací na hřiště Oak Hill Country Club v Rochesteru. Hrál se tu dokonce Ryder Cup v roce 1995. Rekord hřiště je 63 úderů a drží ho Jason Dufner.

Přečíst nyní  Spilková na Andalucia Open de Espaňa šestnáctá

15.-18. června: U.S. Open

Ročník 2023 se bude hrát na hřišti Los Angeles Country Club, kde se hráči poměří na Severní osmnáctce, která je umístěna uprostřed mrakodrapů a nedaleko Beverly Hills. Hřiště má pouze tři pary pět, bude tak otázka, jak nízké výsledky zde uvidíme.

Červen 6.-9.: U.S. Woman Open

Stejně jako muži i ženy se zabojují o titul v Kalifornii. Bude se hrát na Pebble Beach Golf Links a to hlavně proto, že šéf USGA řekl, že je třeba, aby také ženy hrály na historické hřišti. v Monterey Peninsula tak bude opravdu veselý týden.

Červen 20.-23.: The Open

Asi nejznámější turnaj pro Evropany se bude konat v druhé půlce června. Slavný Open Championship bude letos hrán na hřišti Royal Liverpool. Budou zřejmě hrát i dva někdejší vítězové z tohoto hřiště Tiger Woods (2006) a Rory McIlroy (2014), kterým sedí větrné podnebí a suché hřiště.

Přečíst nyní  Jak blízko to máte hrát k jamce ze 100 metrů?

Poslední datum, na které vás zveme v našem seznamu, je Solheim Cup, který se hraje 22.-24. srpna.  Pandemie Covidu-19 zapříčinila odložení tohoto, a tak se po přestávce vrátí nejslavnější ženský turnaj opět do kalendáře. Bude tak soutěžit o pozornost ve stejném roce jako Ryder Cup v Itálii. Je ale také dost možné, že se bude ženské klání přesouvat na další rok 2024, aby obě tyto události spolu nekolidovaly.

 

 

Napsat komentář