Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

10 Leden 2023

komentáře

0
 10 ledna, 2023
 0

 

Každý z nás by chtěl hrát lepší výsledky. Možná právě v roce 2023 se vám to povede. Máme pro vás několik tipů, které když budete dodržovat, určitě nějaký ten úder z výsledků ukrojíte. Samozřejmě golf je komplexní hra a změnou pouze jednoho či dvou faktorů se nemusí vaše výsledky dramaticky zlepšit, ale soustředíme se na ty důležité části hry, které by vám mohly výsledky zlepšit.

Více trénujte dlouhé paty

Z mnohaleté zkušenosti mohu potvrdit, že se průměrný počet patů u průměrného golfového amatéra pohybuje kolem 40 patů na 18 jamek. To je příliš mnoho na to, abyste byli schopni snížit skóre. Profesionálové se pohybují mezi 26-30 paty za kolo.

Představte si, že byste snížili počet patů na průměr 35 a hned budete hrát o mnoho lepší výsledky. K tomu je třeba trénovat paty o vzdálenosti 6-12 metrů. To je vzdálenost, odkud mnoho golfistů hraje trojpaty. Mnoho amatérských golfistů si myslí, že jejich chybou je, že dostatečně často nejsou úspěšní ze dvou či tří metrů od jamky. Jenže často je to již druhý pat a proto byla chyba v prvním patu a ne v tom druhém, který leží dva metry od jamky.

Trénujte to jednoduchým způsobem. Vezměte si pět míčků a položte si je do vzdálenosti 6 metrů od jamky a snažte se všech pět míčků zahrát co nejblíže jamky. V případě, že budou tři a více míčků ve větší než 30 centimetrové vzdálenosti od jamky, tak jste odhalili problém. Trénujte tak paty postupně po metru z šesti do dvanácti metrů. Díky tomu omezíte počet trojpatů na hřišti a zlepšíte se o několik úderů.

Umisťujte míček na správné místo na odpališti

Pokud hrajete slice při odpalech, tak je třeba se správně postavit na odpaliště. A nesnažte se korigovat slice, tím jen zhoršíte průměr trefení ferveje. Pokud hrajete slice, tak je lepší na odpališti stát na pravé straně a mířit lehce vlevo od ferveje. A hlavně se nesnažit korigovat slice. Tím byste mohli zapříčinit rovný úder doleva a skončit hluboko na levé straně, nebo naopak ještě zvětšit rotaci doprava a skončili byste vpravo mimo fervej. Snažte se tak na cvičné louce nacvičit úder, který dokážete hrát pravidelně a nemějte výčitky z toho, že hrajete slice.

Přečíst nyní  Jedna rada jak eliminovat slice úder

Rána, která letí zleva doprava, ale pravidelně, je v pořádku. Záleží na tom, jestli jste schopni zasáhnout fervej a nepřemýšlet tolik nad tím jak se tam míček dostal.

Trénujte to na cvičné louce tak, že si určíte cílovou linii a namíříte se lehce doleva od ní. Následně se snažte hrát údery tak, aby končily ve výseči cílové linie a linie, po které míříte. Míček nesmí překonat cílovou linii na pravou stranu. Tím se naučíte kontrolovat míru zatáčky zleva doprava a tím trefíte i více fervejí. Díky tomu budete mít častěji lepší pozici pro druhý úder na grýn. Tím snížíte celkový výsledek při hře.

Doufám, že vám dnešní rychlokurz pomohl k tomu pochopit, kde se může skrývat příčina špatných výsledků a budete na tom v letošním roce pracovat. Pokud nemáte možnost věnovat dostatek času tréninku, tak doporučuji tyto dvě rady dodržovat a uvidíte, že se lepší výsledky dostaví již letos na jaře.

Napsat komentář