Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

12 Leden 2023

komentáře

0
 12 ledna, 2023
 0

Pro většinu golfistů je hranice 80 ran magická. Stejně jako pro profesionály je určitým způsobem magická hranice 70 ran. Nebudeme se bavit o hranici 60 úderů, kterou překonalo zatím jen několik hráčů v historii golfu. Ale pokud jste již zkušenější golfista a již jste dosáhli hranic 100 a 90 ran, čeká na vás překonat i hranici 80 ran, která by znamenala, že vaš výslekdy by začínaly číslem 7 a to se blíží k hranici hřiště.

Zkusme si tedy krátce říci, co je důležité, abyste udělali pro překonání této magické hranice. Dalo by se jednoduše říci, že se stačí o trochu zlepšit ve všech aspektech hry a budete hrát lepší golf. To je samozřejmě pravda. Ale pokud nemáte čas na každodenní trénink, tak mám pro vás tip jak se pokusit hranici 80 ran překonat.

Zaměřte se na trénink patování, 50 metrových příher, úderů z písku a trouble shotů. O tom, jak trénovat patování, abyste snížili výsledky, jsem psala v článku zde… Je třeba natrénovat paty ze vzdálenosti 6-12 metrů, abyste snížili počet trojpatů, které si nemůžete příliš často dovolit, pokud chcete hrát pod 80 ran.

Další, co je třeba zlepšit při snaze dosáhnout výsledku začínajícího sedmičkou, jsou příhry na grýn ze vzdálenosti 30-70 metrů. Z těchto vzdáleností byste se měli dostávat do okruhu maximálně 5 metrů od jamky. Budete tak mít vícekrát šanci skórova nebo po nepovedeném odpalu zachránit par. Mnoho amatérských golfistů z těchto vzdáleností chybuje. Proto se na tyto vzdálenosti při tréninku zaměřte.

Pro lepší výsledky je třeba zlepšit i hru z písku. Několikrát za 18 jamek se vám může stát, že skončíte po úderu na grýn v pískové překážce.  Z této překážky je třeba zahrát ideálně jen dva údery. Jeden úder z písku a jeden pat. Nazýváme to golfově „send safe“. Tedy záchrana z bunkeru.  Opět velká část golfistů tuto část hry vůbec na cvičné louce netrénuje.

Přečíst nyní  1.Kolo na Magical Kenya Ladies Open, Váňová bohužel 84

Poslední částí hry, kterou je třeba zlepšit jsou údery z míst, kam se můžete dostat po nepovedeném úderu. Tedy údery z vysoké trávy, okolo stromu, ze strmého kopce a podobně. Snažte se věnovat i takovým úderům při tréninku. Velká část amatérských golfistů trénuje převážně odpaly a to co jim jde. Ale již málo trénují části hry, které jsou důležité a nejsou v nich příliš zdatní. Sáhněte si do svědomí a spočítejte si, kolikrát za poslední rok jste na cvičné louce trénovali z nakloněné roviny nebo vysoké trávy.

Jak jsme si již řekli, je třeba se zaměřit na čtyři části hry, které jsou pro snížení výsledků pod 80 ran důležité a za druhé si upravit trénink tak, abyste trénovali i údery, na které při tréninku často zapomínáte. Pokud si s tréninkovým plánem nevíte rady, tak se neváhejte na mne obrátit a společně sestavíme plán, který vás postupně dovede k výsledkům začínajícím sedmičkou.

Hodně úspěchů v sezóně 2023 přeje Anna Nicole za celou golfovou akademii Nicole Golf.

golfové slevy

Napsat komentář