Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

5 Listopad 2023

komentáře

0
 5 listopadu, 2023
 0

Proč je na golfu důležité číslo 14?!

Nejspíš vás hned nenapadne, proč by pro vás mělo být na golfu důležité číslo 14. Ale je to číslo, které byste si měli dobře zapamatovat. Je to totiž počet minut, za které byste měli průměrne ve třech lidech odehrát golfovou jamku.

Celkem je to tedy zhruba 4 hodiny a 20 minut na 18 jamek. To je maximální čas, který byste měli strávit hrou na celém hřišti. Pokud nedokážete odehrát průměrně každou jamku do 14 minut, tak byste se měli vrátit na cvičnou louku a poctivě trénovat. Na golfové hřiště by se mělo za den vejít více jak 150 lidí a pokud vám hra trvá déle, tak nejen, že můžete zdržovat někoho, kdo jde za vámi, ale dalších desítky lidí.

Samozřejmě na hřišti máme pary 5, které vám zaberou o něco více času. Ale také pary 3, na které byste neměli spotřebovat více jak 10 minut času. Můžete to řešit i tak, že pokud hrajete již čtvrtý úder nad par, a ještě nejste v jamce, tak si míček seberete a pokračujete až na další jamce abyste nezdržovali hráče za vámi na hřišti.

Samozřejmě mluvíme o běžném golfovém hřišti. pokud budete na méně frekventovaném a exponovaném hřišťi, tak bude i marshal zřejmě benevolentnější na strávený čas na hřišti. Stejné je to na turnaji. Pokud nezvládnete odehrát hřiště v časovém rozmezí a za určitý počet ran, tak byste měli zvážit zintenzivnění tréninku.

Napsat komentář