Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

1 Srpen 2020

komentáře

0
 1 srpna, 2020
 0

Proč udeříte dříve do země než do míčku?

 

Představujete si krásný úder, který skončí na fairway nebo na greenu. A pak příjde realita a vy trefíte míč příliš brzy do země.

Určitě se to stalo každému z nás a je to velice frustrující. Časté příčiny takové chyby jsou jednoduše řešitelné a nemusí znamenat tisíce hodin na cvičné louce.

Přibližme si několik základních chyb, kterých se hráči dopouští a trefují tak zem před míčem.

  1. Špatné držení vršku těla

Špatné naklopení páteře v postoji může způsobovat, že trefujete zem dříve než míček. Předkloňte se tak, aby vám ruce volně visely směrem k zemi. Váhu přesuňte lehce do špiček. Mezi stehny a zápěstím by tam měla být zhruba deseticentimetrová vzdálenost.

  1. Špatná poloha míče v založení

Mnoho hráčů se domnívá, že čím více dopředu posunou míč v postoji, tím lépe míč poletí. Ale není to pravda. Snažte se dodržovat postup, kdy SW je na středu, Sedmička železo lehce od středu vlevo a driver na úrovni levé paty. Míč umístěný příliš vpředu způsobuje špatnou rotaci ramen a špatné zasažení míče.

  1. Zůstáváte na zadní noze

Většina amatérských golfistů, se snaží rotovat boky, ale zůstává přitom v momentě úderu vahou v zadní noze. Pro praváky tedy v pravé. Díky tomu se střed těla nedostane před míč a vy udeříte do země dříve než do míče. Nezapomínejte proto správně a včas přenést váhu do přední nohy.

  1. Příliš široký postoj

Není pravda, že širším postojem získáte větší stabilitu a silnější úder. Naopak čím máte širší postoj, tím obtížněji se otáčí boky při švihu do míče. Díky tomu se můžete opět trefovat dříve do země než do míče.

  1. Hůl neleží správně na zemi
Přečíst nyní  10 minut před hrou dělejte těchto 7 věcí!

Často se stává, že patka hole neleží celou svou plochou na zemi. Buď je příliš na špičce, nebo na patce. To může způsobovat problémy s trefováním míče.

  1. Příliš strmý nápřah

Pokud vaše švihová rovina je příliš strmá, může se stát, že zasáhnete dříve zem než míč. Proto je třeba pohlídat si správnou rovinu švihu. Tedy zjednodušeně řečeno v nápřahu být zápěstím nad pravým ramenem a v prošvihu nad levým.

  1. Zpomalujete do úderu

Asi nejhorší chyba je, že mnoho hráčů zpomaluje svůj švih do míče. Tedy, že hůl nedosahuje největší rychlosti za míčem ale ještě než ho odehrajete. Snažte se nastavit tempo švihu tak abyste zrychlovali úder skrz míč. Pomůže vám v tom pomalejší zahájení pohybu z vrcholu nápřahu směrem k míči.

 

foto: RubconStock.cz free fotobanka

Napsat komentář