Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

10 Říjen 2020

komentáře

0
 10 října, 2020
 0

Proč začít hrát golf na podzim?

 

Asi to pro některé může znít jako nesmysl, ale opravdu se vyplatí začít hrát golf na podzim. Tedy mluvím hlavně k těm, kteří se rozhodují o začátku golfové kariéry. Ti, kteří chtějí začít hrát golf a nevědí, kdy začít nebo jaké je to nejvhodnější období.

Možná si řeknete, že to necháte až na jaro, protože v zimě přeci budete lyžovat nebo bruslit. Tak proč začínat s golfem, když přes zimu zapomenu, co jsem se naučil/a na podzim. Pokusím se vám jednoduše vysvětlit, proč byste měli začít právě na podzim.

Ať už začnete v říjnu, listopadu nebo si dáte golfový kurz pod stromeček, tak je podzim a zima ideální na přípravu na jaro. Během pár měsíců zvládnete úplné základy, které nacvičíte během jednoho až dvou měsíců a následně můžete věnovat čas do konce března tréninku ve vnitřních prostorách indoor golfu nebo pokud nebude zrovna mínus dvacet, tak venku na cvičné louce. A budete připraveni na jaro, kdy si uhrajete oprávnění pro vstup na hřiště „HCP 54“. Neztratíte tak jednu sezónu jako kdybyste začínali na jaře.

Pokud začnete na jaře, tak celé léto ztratíte právě tréninkem a na hřiště se pravděpodobně dostanete až na podzim nebo další sezónu. Díky tréninku na podzim tak ušetříte minimálně půl roku. A jak jsem již psala, tak je lepší začít s golfem co nejdříve a nenechávat tento sport až na pozdější věk.

Psali jsme také: V jakém věku začít hrát golf?

 

Podzimní golf má i své negolfové výhody. Milovníky přírody potěší procházka v okolí stromů s krásně zbarvenými listy. Často přichází i babí léto, které vás příjemně zahřeje při procházce po golfu.

Přečíst nyní  5 ručníkových drillů pro lepší hru + Video

Dalšími výhodami mohou  být prázdnější cvičné plochy, kde budete mít na trénink dostatek klidu a prostoru.

Proto doporučuji pro ty, kteří se ještě nerozhodli, aby začali hrát golf právě na podzim, kdy je na to ten nejlepší čas.

Image by Evgeni Tcherkasski from Pixabay

Napsat komentář