Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

11 Říjen 2020

komentáře

0
 11 října, 2020
 0

Pomalá hra je problém, ale také arogance

 

Problém s pomalou hrou je celosvětový. Bohužel na celém světě bojují golfové organizace za rychlejší hru. Zkrácení doby, po kterou můžete hledat míč asi moc nepomohlo. Stejně se setkáváme s tím, že i amatérští hráči hledají míč třeba i 15 minut, jen aby nepřišli o jejich oblíbený míč.

Dalším problémem jsou hráči, kteří se na svůj úder připravují až příliš dlouho. Bohužel na to doplatila a díky dvěma trestným úderům neprošla na KPMG Women’s PGA Championship 2020 Klára Spilková, která tak o jednu ránu neproklouzla do finálových kol. Dostala dva trestné údery za pomalou hru.

Ale nejen ona, ale také mnoho slavných profesionálů již mělo problém s pomalou hrou. Přitom není nic jednoduššího než odpálit míč do 40 vteřin. Což je opravdu dlouhá doba.

Dokud profesionálové nepůjdou příkladem amatérským golfistům, tak se asi nikdy nic moc nezmění. V televizi vidíme profesionály, kteří prohlíží grýn u patování ze všech stran, několikrát si upravují míček před markovátkem a pak dlouhé sekundy stojí nad míčem, než ho odehrají.

To samozřejmě nahrává tomu, že mnoho hráčů tyty zvyky opakuje a pak se dostáváme k tomu, že doba pro odehrání 18 jamek míří za hranici i pěti hodin.

Myslím si, i když mě za to asi odsoudí hodně golfistů, že pomalá hra je i určitý typ arogance vůči ostatním golfistům. Já osobně mám průměrnou dobu pro odpálení míče kolem 8 vteřin. A to si nepřipadám, že bych nějak ochudila přípravu. Samozřejmě je třeba se na úder pořádně připravit, ale neustále vyměňování holí, nekonečné prohlížení terénu stejně úderu moc neprospěje. Někdy je to spíše naopak.

Pak je tu další věc, která zpomaluje hru. Když už potřebujete dostatek času na přípravu, tak je třeba následně urychlit přesun k vašemu míči. Mnoho hráčů nejen že hraje pomalu, ale také pomalu chodí a nevědí, jak se na hřišti pohybovat. Klasické prohřešky můžeme pozorovat kolem grýnu, kdy si hráč po odehrání zapisuje výsledek u grýnu, čistí si hole, pije či dokonce svačí a hráči za ním musí čekat, než opustí prostor grýnu, aby mohli odehrát svůj úder.

Přečíst nyní  Airbnb ubytování, které má vlastní golfové hřiště!

Příčina pomalé hry může být i v názoru mnoha golfistů, kteří si myslí, že zaplacením green fee si koupili hřiště pro sebe a mohou si na hřišti dělat, co chtějí. Ale tak to v golfu nefunguje. Je třeba dodržovat pravidla a pokyny maršála na hřišti. Navíc si asi dokážete představit, co si maršál na hřišti vyslechne od golfistů, když je pokárá za pomalou hru a poprosí je, aby zrychlili.

Smutné na tom celém je, že nám nejdou profesionálové té nejvyšší úrovně příkladem. Obecně člověk napodobuje od mládí, co vidí. A v televizi vidíme dost často nekonečné přípravy právě od vrcholných profesionálů.

Proto apeluji na každého golfistu. Je třeba zrychlit! Vezměte si to prosím k srdci a snažte se přípravu na úder o něco zkrátit a chodit trošku rychleji.

Image by Kevin Phillips from Pixabay

Napsat komentář