Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

27 Duben 2022

komentáře

0
 27 dubna, 2022
 0

 

 Pro lepší výsledky na hřišti je třeba trefovat grýny v regulaci (Tedy na paru tři první ranou, na paru čtyři druhou ranou a na paru pět třetí ranou). Většina těchto úderů je ze vzdálenosti 80-130 metrů. Na tuto vzdálenost je třeba být celkem přesný jak vzdálenostně, tak směrově. Proto jsem pro vás připravila několik málo rad, jak své údery na grýn zlepšit.

 

Trénujte přesné vzdálenosti

Pro trefování více grýnů, znát přesné vzdálenosti všech holí. Proto trénujte na cvičné louce přesné vzdálenosti. Ideální je, aby mezi každou holí byl rozdíl zhruba 10 metrů. Pokud hrajete 7 železem 100 metrů, tak byste měli hrát 6 železem 110 a 8 železem 90. Všechny vzdálenosti vždy počítejte podle toho, kam míček dopadne a ne kam dojede po zemi.

Přečíst nyní  Jak správně hrát bunker: trefení míče

Miřte na střed grýnu

Není vždy nejlepší nápad mířit přímo na vlajku. Proto se soustřeďte více na trefení středu grýnu, odkud můžete stále dát jeden pat do jamky. Zjistěte, kde jsou „NO GO“ zóny, kde mi míček neměl skončit a raději miřte na bezpečné místo. Příliš při hře do grýnu neriskujte.

Trénujte častěji krátké hole

Většina aproach úderů se hraje krátkými železy. Tedy pitching wedge či devítka železo. Proto se na cvičné louce zaměřte více na údery do 100 metrů, než na trénink jen 7 železo a driver. Krátká hra je základem golfu, a stejně tak jsou důležité údery kolem 50-100 metrů od grýnu. Naučte se trefovat správnou výseč, kterou si na cvičné louce vymezíte.

Přečíst nyní  Jdete na driving range? Soustřeďte se na tyto 3 věci !

Různé vzdálenosti

Naučte se hrát holí různé vzdálenosti. Například pokud hrajete 7 železem 100 metrů, tak se naučte hrát s touto holí i údery na vzdálenosti 70/80/90 metrů. Budete tyto údery potřebovat, ve chvíli když bude foukat vítr, nebo pokud budete hrát do kopce či z kopce. Ne vždy můžete hrát plný úder a raději zvolíte kratší úder delší holí. Proto je třeba takové údery natrénovat.

Čisté trefení míče

Snažte se čistě trefovat míč. Je to důležité, aby vám míček příliš dlouho neroloval po grýnu. Dostatečná zpětná rotace udrží míček na grýnu po dopadu. Při tréninku tak použijte například ručník, který si položíte zhruba 10 centimetrů za míč a budete se snažit údery hrát tak,é abyste holí při cestě z nápřahu do míče netrefili ručník. Tím dosáhnete dokonalého kontaktu s míčkem a získáte větší zpětnou rotaci míče.

Napsat komentář