Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

23 Říjen 2020

komentáře

0
 23 října, 2020
 0

Rozdíl mezi veřejným a privátním golfovým klubem

 

Každý klub má svá pravidla a na golfu to platí dvojnásob. Najdete velké rozdíly mezi klasickým veřejným golfovým klubem a tím privátním. To co si můžete dovolit na běžných hřištích, si nejspíš nebudete moci dovolit v privátním klubu. Jak se tedy chovat,oblékat a jak to funguje,  když vás někdo pozve do opravdu privátního klubu? Příkladem může být St.Adrews nebo v wentworth golf clubu či mnoha dalších, kde platí specifická pravidla pro chování a oblékání.

  1. Oblékání

Zapomeňte na přezouvání golfových bot na parkovišti nebo na bermudy. Takové věci se v běžném klubu tolerují. I přesto, že není parkoviště šatnou, tak v běžném klubu se nic nestane ,pokud si budete přezouvat obuv na parkovišti. Ovšem v privátním klubu má i toto svá pravidla. Je zde určená šatna, kde se můžete převléknout a to nejlépe do dlouhých kalhot a trička s límečkem. A pak již budete muset  na hřiště, protože do klubu vás takto oblečené také nevpustí. Do klubu se většinou může pouze ve společenském oblečení. A to platí i po dohrání hry. Je třeba přejít ze hřiště rovnou do šatny a teprve po vysprchování a převlečení do elegantního oblečení se dostanete do klubovny.

  1. Návštěvy

V privátním klubu se mohou pohybovat většinou jen členové nebo jejich hosté. A pro hosty členů klubu platí přísná pravidla. Hostitel vás tak musí uvést do klubu, zařídit buggy a mnoho dalšího. Vlastně jako návštěva si nemůžete dovolit příliš volnosti a seberealizace v klubu. Navíc ten kdo vás do klubu pozval, za vás zodpovídá. A to může mít v případě porušení pravidel z vaší strany dopad i na člena klubu.

  1. Spropitné

V případě návštěvy privátního klubu si připravte do kapsy nějaké ty papírové peníze. Protože každý privátní klub má svá pravidla a své zvyklosti. Tedy by bylo trapné kdybyste zaměstnance, kteří se vám postarají o odnesení holí, čištění holí a třeba i ty, kteří vám čistí kárku, neohodnotili obvyklým spropitným.

Přečíst nyní  4 rychlé rady pro lepší golfový švih

Je proto třeba se s takovými pravidly nejdříve důkladně seznámit, případně o tom diskutovat s někým, kdo už v daném klubu byl či je členem. Protože v případě nevědomosti byste se mohli dostat do nepříjemné situace.

  1. Pravidla pro hru

I při hře na hřišti platí speciální pravidla, která není dobré porušovat. Jelikož se může stát, že s člověkem, kterého byste nějakým způsobem naštvali na hřišti, se potkáte na večerní hostině v klubu. Proto je třeba se seznámit se zvyklostmi daného klubu na hřišti. Nevhodné může být například  mávání na rychlejší flajt, který vás chce předejít. Nebo je třeba  důkladně dbát na věci jako jsou vypichování grýnů či vracení vyseknutého drnu a mnoho dalších zvyklostí, které se na veřejných hřištích málo dodržují. To platí třeba i dojití si na toaletu. Není přípustné si odskočit ke stromečku. Také jízda v autíčku je přesně daná.

Také by na vás asi divně pohlíželi členové, kdybyste dlouze hledali  míček v rafu, či lovili ho někde deset minut z vody. Takové věci jsou v privátním klubu zapovězené.

Závěrem lze říci, že pokud si nejste jisti, jak byste se  měli chovat v privátním klubu, kam vás někdo pozval, je na místě se poradit se zkušenějším kolegou golfistou nebo se poradit s profesionálním golfistou.

 

foto: Anna Nicole / Rubconstock.cz

golfové slevy

Napsat komentář