Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

29 Březen 2020

komentáře

0
 29 března, 2020
 0

Travel: Pravec Golf Club v Bulharsku

Zhruba čtyřicet minut jízdy autem od bulharské Sofie se nachází golfové hřiště Pravec, které vás překvapí svou kvalitou a designem. Bulharsko zatím nebyla země, kam by golfisté moc jezdili, ale po tom, co se postavilo několik golfových hřišť na území Bulharska, se golfisté o této zemi dozvěděli jako o golfovém ráji pro milovníky klidu a tepla.

O dalších hřištích v Bulharsku jsem psala zde:    Black SeaRama golf pro náročné v Bulharsku

Po příletu do Sofie máte před sebou celkem 68 kilometrů cesty směrem na východ, kde na vás čeká luxusní hotel Riu Pravets Golf & Spa Resort, který je součástí golfového resortu. Hotel nabízí mnoho dalšího sportovního vyžití jako je bazén, tenisové kurty, squashový kurt a také v letních měsících beach volejbal.

Po vydatné snídani formou švédských stolů, vás odveze hotelový vůz na golfové hřiště, kde vás čeká moderně zařízená klubovna s restaurací a barem. Před hrou si tak můžete pochutnat na dobré kávě či sklence bublinek.

Klubovna disponuje dobře vybavenými šatnami, které je možné využít bezplatně. Po šatně budete muset navštívit recepci a zaplatit green fee, které je zde ve všedním dny 90 BGN/cca 45 euro, o víkendu 130BGN/70 euro. Pro hosty hotelu je zde sleva na 75 BGN/32 euro.

Po zaplacení green fee můžete vyrazit na dobře vybavenou cvičnou louku, kde se hraje ze skvěle upravené trávy a při dešti je zde možnost krytých odpališt. Cvičná louka je lehce svažitá a má zhruba 300 metrů na délku a 70 metrů na šířku. Míče jsou každý rok obměňované a tak by se nemělo stát, že byste se setkali s příliš ohranými míčem.

Přečíst nyní  Co vás na golfu může opravdu naštvat?

Po rozhýbání vyrazíte na první jamku, která leží těsně vedle klubovny. Hned na začátku vás potrápí dlouhý pětipar s grýnem za říčkou, která protíná celé hřiště. Ale nemusíte se bát, že by vás hřiště trápilo celých osmnáct jamek. Hned druhá jamka je pěkný krátký čtyřpar, po kterém následuje krátký zhruba 100 metrů dlouhý par tři.

Po první devítce se vracíte zpět ke klubovně, kde jsou grýny deváté a osmnácté jamky, na které je vidět z terasy restaurace klubu.

Na hřišti se pravidelně střídají těžší a lehčí jamky o celkové délce 6470 metrů z bílých odpališť.  Pro amatéry je hřiště lehčí a má celkově jen 5700 metrů. Hřiště má par 72 a slope rating 123, což je středně obtížné hřiště.

Přirovnat by se hřiště Pravec  dalo k českému hřišti Cihelny u Karlových Varů. Hřiště Pravec je zasazeno velice citlivě do přírody a spíše se blíží linksovému  typu. Stromy jsou zde zatím malé, nevzrostlé a není jich tu příliš mnoho.

Golfové hřiště Pravec hostilo v letech 2011-2016 Evropské mistrovství profesionálních učitelů, EGA Men’s Team Championships 2014, EGA Men’s Senior Team Championships 2015, and Ladies Team Championships 2016. Dá se tedy říci, že mistrovské hřiště Pravec je kvalitní a dosahuje té nejvyšší úrovně.

Stránky golfového klubu naleznete zde: http://pravets-golfclub.com/

Stránky hotelu Riu Pravec najdete zde:  https://www.riu.com/en/hotel/bulgaria/pravets/hotel-riu-pravets/    ceny za pokoj se zde pohybují kolem 110 euro. http://riupravets.bg/?lang=en

Hotel video

Video o hřišti

 

foto: http://pravets-golfclub.com/

Napsat komentář