Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

18 Srpen 2023

komentáře

0
 18 srpna, 2023
 0

Určitě máme všichni ještě v živé paměti pandemii koronaviru, který paralyzoval téměř celý svět a měl vliv i na sportovní aktivity. V době koronaviru se nesmělo hrát a postupem času mohli hrát hráči jen ve dvou, či s členy rodiny. To ovšem nebylo poprvé, kdy byl golf státem zakázán.

Kdysi byl zákon, který zakazoval hrát golf a fotbal v Anglii a Skotsku. Možnost hrát golf nám příjde jako automatická věc. Ovšem ve Skotsku byli králové, kteří golf a fotbal zakázali. V roce 1457(!) král James druhý byl během války s Anglií natolik zasažen boji, že zavedl zákon „no fun“, který zakazoval zábavu v podobě golfu a fotbalu, aby muže neodváděla od vojenských aktivit.

Tento zákon dokonce nechal zapsat a vystavit po celé zemi. Nemůžeme to vyčítat jen jemu. Následovník James třetí zákaz prodloužil v roce 1471 a také v roce 1491. Pro mnohé to bylo velice náročné obejít se více jak 40 let bez golfu a fotbalu. Celý zákaz skončil až v roce 1502, kdy zákaz zhrušil Henry sedmý anglický král, který byl sám zapáleným golfistou.

Díky tomu se golf vrátil do St. Andrews, který se tím pádem stal domovem golfu: „home of golf“. V té době již vznikalo hřiště, které známe dodnes. Mnoho slavných jmen je spojeno s golfem v St. Andrews a i dnes je cílem mnoha nadšených golfistů z celého světa.

Přečíst nyní  Jak si užít pro-am na maximum!

Napsat komentář