Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

Víte, kam si správně stoupnout na odpališti?

5 Duben 2022

komentáře

0
 5 dubna, 2022
 0

Víte, kam si správně stoupnout na odpališti?

 

Možná se to zdá,ýe je na to jednoduchá odpověď. Prostě si stoupnete na odpaliště a natýčkujete míček mezi kameny, které označují místo odkud je třeba odpálit. Ale je v tom mnohem více,o čem byste měli přemýšlet při umístění míčku na odpališti.

 

Přečíst nyní  Umíte se správně na golfu soustředit na hru?

Ideálně bychom se se při golfu měli řídit tím, co vidíme před sebou. Proto je dobré se na odpališti zamyslet nad tím, kam si stoupnete. Uvedu vám jeden příklad. Budete odpalovat na delší jamce, kde je po pravé i levé straně les a vy chce ideálně zasáhnout střed ferveje. Ale vaše údery se většinou točí zleva doprava. A proto si stoupnete na pravou stranu odpaliště a namíříte doleva, abyste míček zatočili směrem na střed ferveje.

 

Bohužel to ale není ideální. Protože míříte směrem na levý les a pokud míček nezatočí, tak skončí v levém lese. Navíc na odpališti vidíte periferním viděním téměř pouze les a jen malou část hrací plochy. Obrázek nám naznačuje výseč, kterou vidíte (červený trojúhelník). V hlavě vám možná proběhne myšlenka, že nesmíte skončit v právě v pravém lese. To jsou hned dvě chyby, které jste udělali. Nevidíte větší část ferveje a přikázali jste tělu, aby zahrálo míček do pravého lesa (jelikož mozek nerozeznává příkaz NE. O tom jsem psala v minulých článcích.  Bude tak pro vás velice obtížné fervej trefit.

Proto v tomto případě natýčkujte míček na levou stranu odpaliště, jak je naznačeno zeleným trojúhelníkem na obrázku. V případě, že míček poletí rovně, skončí na levé straně ferveje. V případě, že přijde slice, tak budete na pravé straně ferveje. Jediný případ, kdy skončíte v lese je při extremní rotaci míče zleva doprava. Máte tak možnost zahrát dva druhy úderů, které skončí na dobrém místě, oproti první variantě při postavení vpravo na odpališti.

 

Přečíst nyní  4 rychlé rady pro lepší golfový švih

Ostatní možnosti, hrajete-li např. hook budu řešit v příštích článcích nebo nejlépe můžete využít mých reálných golfových lekcí (Praha či Liberec).

Pro více tipů a triků sledujte můj blog, registrujte se do prémiového golfového klubu nebo se zapište k zasílání novinek.

Pěknou hru vám přeje Anna Kučerová Golf Academy.

Napsat komentář