Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

5 Duben 2023

komentáře

0
 5 dubna, 2023
 0

Již tento týden se hraje turnaj The Masters na hřišti Augusta National, kde je třeba skvělá taktika, aby hráči dokázali zahrát dobrý výsledek. To mě přivedlo na myšlenku, že bych vám ráda předala několik rad, jak si lepší taktikou zlepšit výsledky. Stejně tak jako profesionální golfisté na Master, i vy můžete ušetřit několik úderů díky jednoduchým trikům, které mnoho hráčů ignoruje.

Miřte na střed grýnu

Možná vás někdy napadlo, proč mnoho skvělých amatérských golfistů není schopno se výrazně prosadit během jejich první sezóny po přestupu k profesionálům. Jeden z důvodů je místo, kam se vrtají jamky na profesionálních turnajích. Grýny jsou mnohem rychlejší, jamky v mnohem obtížnějších místech. A na takové pin pozice se hraje jinak, než když máte hřiště připravené i na slabší golfisty.

Příliš riskovat a mířit vždy na jamku není řešením skvělých výsledků. Naopak je třeba naučit se hrát v pravou chvíli opatrně a mířit jen na střed grýnu, místo abyste riskovali ztrátu jednoho, dvou či dokonce tří úderů díky přílišné agresivitě úderů. Pořád vám zůstane možnost zahrát skvělý pat, který může skončit v jamce, přestože jste neútočili na jamku, ale hráli bezpečně na střed grýnu. V nejhorším případě odejdete z grýnu s parem a ten, jak víme, číslo nekazí.

Přemýšlejte dva údery dopředu

Už na odpališti je třeba myslet na to, kde se nachází jamka a odkud chcete hrát svůj další úder. Ne vždy je nejlepší být nejdelši. Někdy i delší úder do grýnu ze správné strany fairwaye je lepší, než kratší úder z úhlu přes pískovou překážku či vodu.

Používejte při patování trik 30/70

Jednoduchý trik, který vám umožní vyvarovat se trojpatů. U patů delších než dva metry, se soustřeďte ze 70 procent na tempo a jen z 30 procent na směr. U úderů kratších než dva metry, je to přesně naopak. Tam hraje roli míření a už ne tolik rychlost. To znamená, že není třeba se za každou cenu snažit zasáhnout jamku u patů delších než dva metry. Statistika je neúprosná a uvidíte, že když toto pravidlo budete praktikovat, tak se vaše výsledky zlepší.

Přečíst nyní  Košíčkový test. Lepší golfové údery

Počítejte vzdálenost

Pokud budete hrát dlouhý par pět na grýn až třetím úderem, tak je třeba, abyste se vyvarovali jakékoli chyby. Kupříkladu budete po odpalu ležet 240 metrů od grýnu, ale 50 metrů před grýnem je písková překážka. Z toho vyplývá, že je třeba hrát úder holí, kterou na 100 % nedohrajete do písku. Nesažte se proto zahrát co nejdelší a nejlepší úder ke grýnu a riskovat písek. Ale raději se smiřte s třetím úderem na grýn z delší vzdálenosti než komplikacím z písku.

Druhá rána by tedy měla být maximálně 180 metrů dlouhá. Tím snížíte riziko ztráty dalšího úderu, díky obtížné pozici v pískové překážce. Inspirujte se u profesionálů, kteří počítají vzdálenosti u každého úderu, který zahrají.

Napsat komentář