Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

12 Květen 2020

komentáře

0
 12 května, 2020
 0

Walter Hagen – Osobnost golfu v lakýrkách

 

Walter Charles Hagen byl jedna z největších ikon golfového světa ve dvacátých letech dvacátého století.

Profesionální golfista a vítěz 11 profesionálních Major turnajů se řadí na třetí místo za Tigera Woodse a Jacka Nicklause. Hagen dvakrát vyhrál US OPEN a v roce 1922 se stal prvním rodilým Američanem, který dokázal vyhrát British Open. Ale nejen to, celkem získal 45 titulů na PGA a stal se i šestinásobným kapitánem Ryder Cupu.

Walter Hagen se narodil v Rochesteru v New Yorku a pocházel z dělnické rodiny německého původu. Jeho otec pracoval jako kovář. Hagen byl jediný kluk z pěti dětí. V mládí začínal jako caddy a vydělával peníze na podporu své rodiny od předškolního věku. Měl tak možnost hrát golf při každé volné chvilce. Pro caddy byl sice na hřiště omezen přístup a mohli hrát, pouze když bylo hřiště volné, ale přesto měl dost času trénovat.

Dokonce se pak stal i trenérem místního klubu v Rochesteru a pracoval také v golfovém obchodě. Ve svých 19 letech debutoval na Canadian Open, kde se umístil na 11. místě a představil se jako profesionální hráč. Již další rok 1913 překvapil čtvrtým místem na US OPEN.

Hagen byl klíčovou postavou ve vývoji profesionálního golfu. V té době byl boj mezi amatéry a profesionály  a to i v jiných sportech. Příkladem může být fakt, že profesionálové nesměli do klubovny a nesměli využívat zařízení klubovny.

Hagen to svým osobitým způsobem vyřešil na British Open v roce 1920, kdy si najal vůz Pierce-Arrow a před klubovnou ho používal jako osobní šatnu. Zlom se stal v roce 1920 na US OPEN, kde již mohli profesionálové do klubovny, právě díky Hagenovi, který svým přístupem a odmítnutím vstupu do klubovny  přispěl ke změně.

Přečíst nyní  Od roku 2021 bud členské karty ČGF elektronické

Hagen byl opravdový gentleman, ale také známý svými módními výstřelky. A místo toho,  aby si do deště vzal pohodlné boty, hrál v lakovaných golfových botách, aby jeho vzhled neutrpěl. Byl také známý svým bohémským životem a neutuchajícím humorem. Chodil v drahém oblečení šitém na míru, které bylo velmi pestré a dal by se svým extravagantním oblékáním srovnat s dnešním Johnem Dalym.

Díky Hagenovi se dostalo do golfu více peněz a pomáhal mu v tom další známý golfista Bobby Jones. Proto je Hagen nezapomenutelným článkem historie golfu.

Také známe jeho přísloví, které používal „stačí jedna dobrá rána, abyste zahráli par“. Hagen zemřel v roce 1969 po boji s rakovinou krku, díky které prodělal mnoho operací. Hagen byl golfovou ikonou, kterou v roce 2000 zařadil časopis Golf Digest jako sedmého největšího golfistu světa.

 

 

text foto: By Bundesarchiv, Bild 102-07807 / CC-BY-SA 3.0, CC BY-SA 3.0 de, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=5480056

zdroj: wikipedia.org

promo image: By Pietzker, St. Louis – Golf Illustrated & Outdoor America, The Stuyvesant Company, New York. 1914, Vol. 1, No. 6, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2775855

Napsat komentář