Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

26 Červen 2023

komentáře

0
 26 června, 2023
 0

Je to trochu až filozofická otázka. Traduje se, že golf se nedá naučit. Můžete ho hrát lépe nebo hůře než ostatní. Těm, kterým to svého času šlo nejlépe, byli třeba Tiger Woods, Jakc Nicklaus či Ben Hogan. Ale ani ti nedosáhli na pomyslnou hranici umu, tedy 54 úderů (-18 za kolo).

To ale není asi každého ambice, dokázat pokořit hřiště berdíkem na každé jamce. Otázka, kdy se člověk naučí hrát golf, je velice široká. Záleží, jaké máte ambice a hlavně, kolik času máte možnost věnovat tréninku a hře.

Dá se říci, že abyste si byli schopni zahrát hru, ze které budete mít radost je zapotřebí odtrénovat zhruba 5000 míčků, což je přibližně 50 hodin tréninku. Záleží na tom, jak rychle dokážete tuto sumu odtrénovat. Pokud věnujete 4-6 měsíců intenzivnímu tréninku, tak se z úplného začátečníka můžete stát středně dobrým golfistou. To znamená, alespoň 3x týdně trénovat a minimálně 3x za měsíc vyrazit na hřiště.

Dá se říci, že golf se za měsíc nenaučíte a golfistou se nestanete ani po roce. Golfová technika je tak náročná, že se jí budete prakticky učit po celou dobu, co budete golf hrát. A golfistou se člověk stává nejen dosažením učitého výsledku. Ale to je zase jiná otázka.

V každém případě je ideální začít během zimy nebo hodně brzy na jaře, abyste neztratili sezónu. Již v půlce roku tak budete moci vyrazit na hřiště a zažívat první strasti a slasti golfového života. Záleží tak na vás, za jak dlouho natrénujete oněch padesát hodin. Pokud vám to bude trvat rok, tak to nebude mít kyžený efekt, a navíc promarníte mnoho času.

Přečíst nyní  Pomalá hra je problém, ale také arogance

Z vlastní zkušenosti mohu říci, že je třeba pravidelně trénovat prvních pár let. Následně už nebudete muset trénovat tolik, jelikož se švih zažije a tělo si ho bude pamatovat. A věřte, že výsledek pod 100 úderů, je slušný výsledek. Pouze 52 % golfistů se někdy podařilo pokořit onu stovku.

Také znám hráče, kteří se během tří let dostali na hendikep menší než pět. Ale na to dřeli téměř každý den několik hodin a věnovali golfu veškerý volný čas. Pokud bude vaším cílem střední výkonnost, tak se na ni můžete pohodlně dostat během tří až čtyř let středně intenzivního tréninku. Je také potřeba využívat služeb golfových trenérů, abyste se zlepšovali co nejrychleji a váš švih šel správnou cestou.

Jak vidíte, není možná konkrétní odpověd. Záleží hlavně na vás a času věnovanému golfu. Nenechte se však odradit tím, že golf je běh na dlouhou trasu. Je to krásný sport v překrásné přírodě, kde si psychicky odpočinete, a ještě něco uděláte pro svou fyzičku. Navíc je to super zábava.

Hodně štěstí vám přeje Anna Nicole

Napsat komentář