Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

Zahrát slice (nebo hook) vám může pomoci k lepšímu golfu!

13 Říjen 2022

komentáře

0
 13 října, 2022
 0

Možná jste se právě zaradovali, protože jsem hráč, který hraje běžně údery slice, tedy údery, kdy se míček při letu točí směrem doprava. Ale jak již jistě tušíte, nebude to tak jednoduché.

Když jsem se ptala mnoha hráčů na co myslí při úderu, tak mě většinou odpovídali, že se snaží nemyslet na nic. To je pravda, také jsem o tom psala v článku zde. Ale když pak s hráči mluvíte déle, tak zjistíte, že každý se snaží na něco soustředit. Většina mluví o rotaci boků, o práci levé či pravé ruky a podobně. Toho se také bude týkat náš experiment, který si můžete vyzkoušet a uvidíte, že se vám hra zlepší.

Pokud jste klasický slicer a míčky vám létají většinou doprava, tak si při tréninku zkuste říci, že chcete zahrát slice úmyslně. Základní příčinou toho, že se míček točí z leva doprava je otevřená patka hole v momentě úderu.  Až následně přicházejí chyby, jako je špatná rovina švihu ve spojení s úderovou plochou a podobně.

Není to tak jednoduché že, zahrát úmyslně úder, který chcete. Tedy ani slice, který tak dobře znáte. Pokračujte tedy a snažte se různě ve švihu otvírat patku hole a sledovat jaký to má vliv na rotaci a let míče. Postupem času byste se měli dostat k tomu, že míček dokážete zahrát méně či více doprava.

A po chvilce tréninku zkuste přesný opak. Snažte se hůl v momentě úderu zavřít. Pokud míček poletí ostře do leva, tak máte vyhráno. Uspěli jste. Nyní se pokuste odpálit několik míčů a pokaždé vnímat, kde se děje otevírání či zavírání patky hole. Tím se opravdu učíte. Pokud to dokážete, tak budete schopni mnohem lépe kontrolovat let míče a váš směrový rozptyl se zmenší. Díky tomu budou i lepší výsledky.

Přečíst nyní  Patovací rutina pro začínající golfisty

I když se zeptáte mužů a žen na profesionálním okruhu, tak také na 100% nevědí, jestli míček poletí přesně tam, kam chtějí. Ale mají výseč, která má například na šířku 7 metrů. Nehrozí, že by se minuli o 20 metrů do strany mimo výseč.

Možná jste někdy hledali chyby ve vašem švihu příliš složitě. Někdy je to jednodušší než se zdá. Proto se pokuste ovládat patku hole tak, abyste dokázali vnímat, v jaké je při švihu poloze. Díky tomu se budete blížit k tomu, že vaše údery budou přesnější a do užší výseče.

golfové slevy

Napsat komentář