Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

7 Prosinec 2020

komentáře

0
 7 prosince, 2020
 0

Zlepšete si golf i přes zimu

 

Vzhledem k našim klimatickým podmínkám je u nás golf v zimě lehce v útlumu. Často je ošklivé počasí a nedá se hrát golf venku, a tak ti co chtějí  trénovat ,většinou volí vnitřní golfové simulátory. Jsou i tací, kteří pověsí golfové hole na hřebík a do jara je nevytáhnou. Přesto je dobré připravit se přes zimu na další sezónu a pokusit se zlepšit svůj golf. Trénujte proto základní věci, které můžete jednoduše zlepšit.

Zlepšete držení

Zima je ideálním časem na zdokonalení základů a k těm rozhodně patří držení hole. Je třeba, abyste měli dokonalé držení hole pro co nejlepší a nejpřesnější údery. Pokud nejste zkušený golfista, který hraje více jak dvacet let, rozhodně na držení nezapomínejte.

Lepší postoj

Trénujte základní postoj u zrcadla. Díky tomu budete mít kontrolu nad postojem a budete ho moci vylepšovat. Zaměřte se na rovná záda a jen lehce pokrčená kolena. Váha by měla být zhruba 60% na špičkách. V ideálním případě je střed (půlka) chodidla, koleno a sedmý obratel nad sebou. Inspirujte se profesionálními hráči.

Protahujte se

Dalším důležitým faktorem, díky kterému můžete hrát delší a přesnější údery, je flexibilita vašich svalů. Využijte spolupráci s fyzioterapeuty a procvičujte své tělo tak aby bylo dostatečně pružné. Využijte balanční cvičení, rotace a posílení břišního svalstva.

Patujte doma

O patování, které je třeba trénovat i doma, jsme už v minulém článku mluvili. Je třeba, abyste měli stále stejný cit pro míček a proto trénujte doma na koberci paty od jednoho do tří metrů. Využít můžete sklenici nebo týčko, do kterého se budete trefovat jako do jamky. Každý den věnujte patování alespoň pět minut a uvidíte, jak se na jaře vaše výsledky zlepší.

Přečíst nyní  Golf resort Bogogno, italská noblesa a temperament

Trénujte míření

Míření je jednou věcí, ve které mnoho začátečníků chybuje. V případě, že trénujte doma správný postoj, tak si také zařaďte do tréninku míření. Položte si na zem mířící tyčky jako kolejnice a naučte se postavit k nim kolmo. Následně se naučte vnímat pohled na cíl, abyste se naučili správně odhadovat pozici cíle.

Vylepšete si vybavení

Nejlepší čas pro pořízení si nového vybaven nebo vylepšení toho stávajícího je právě zima. Navíc ve většině obchodů mají zimní slevy a vy toho můžete využít. Například výměna gripů či výměna šaftů holí je dobrá volba

Najděte si dobrého trenéra

Pokud nejste spokojeni se svými výsledky, je na čase se zamyslet o trenérovi. A pokud ho již máte a váš golf se neposouvá kupředu, je třeba ho změnit. Najděte si nového trenéra díky recenzi vašich známých nebo na doporučení zkušenějších golfistů. Každopádně si zjistěte vzdělání v rámci PGA, jeho úroveň (Nejvyšší je GP A) a také zkušenosti s výukou klientů. Dobrých trenérů je v republice hodně a v každém kraji tak na alespoň pět z nich můžete narazit. Dobrý trenér by vám měl nastavit tréninkový plán, cíl, na kterém budete postupně pracovat a následně vše analyzovat.

Image by Nicolas Lebrun from Pixabay

golfové slevy

Napsat komentář