Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

5 Prosinec 2020

komentáře

0
 5 prosince, 2020
 0

Zůstaňte i přes zimu fit. Příprava na další sezónu

 

Pro golfisty je to neutěšené období, kdy je často  sníh a nedá se hrát golf každý den. Poslední roky má sice většina golfových hřišť, například v Praze, otevřeno, přesto není o co stá, když je teplota kolem nuly. Další variantou je indoor golf. Tedy hrát golf v hale a na simulátorech. Hrát golf v hale není ideální, ale udržuje to vaší golfovou kondici. Jak tedy zůstat přes zimu ve formě?

Zaměřte se na flexibilitu

Golf není jen o bouchání do míčku, ale také o cvičení. A to zase nemusí znamenat, že byste měli být denně v posilovně. Snažte se alespoň 1-2x týdně procvičit tělo a protáhnout se. Jelikož je flexibilita svalů na golf velice důležitá, více než velké pevné svaly. Snažte se procvičovat alespoň dva tři základní cviky pro golf.

Vyzkoušejte jógu

Možná někomu příjde, že jóga s golfem moc nesouvisí, ale není to až tak pravda. Jóga vás naučí procvičovat tělo tak, aby bylo dostatečně flexibilní, a posiluje vnitřní svaly, které jsou důležité pro golf. Pro muže není žádná ostuda si občas na jógu zajít. Naučí vás tam správně rotovat a díky tomu budete daleko přesnější a delší při vašich úderech.

Patujte i doma

Nemusíte mít ani speciální pomůcky, abyste mohli trénovat patování doma. Stačí mít v jedné místnosti koberec a máte vyhráno. Trénujte krátké paty od 1-3 metrů a použijte sklenici, kterou použijte místo jamky. Patování je disciplína, ve které se rychle ztrácí cit, pokud dlouho nepatujete a proto je třeba patování neustále trénovat.

Učte se správnou strategii hry

Naučit se hrát golf takticky není jen o nekonečném tréninku, ale hlavně o strategii, kterou můžete dělat i před hrou. Snažte se tedy zhodnotit přes zimu, kde jsou vaše slabiny a kde naopak vynikáte. Zaměřte se na plán tréninku, který pro vás bude vhodný. Navíc si před spaním můžete projít své oblíbené hřiště v duchu a představit si, jak ho budete hrát. To hodně pomáhá a vy si tak budete moci udělat představu, jak máte hřiště správně hrát.

Přečíst nyní  Jaký je rozdíl mezi cvičnými golfovými míči a hracími míči

Image by 5132824 from Pixabay

Napsat komentář