Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

3 tipy od golfového profesionála pro delší odpaly

22 Listopad 2021

komentáře

0
 22 listopadu, 2021
 0

3 tipy od golfového profesionála pro delší odpaly

 

Asi každý golfista by rád hrál delší a přesnější odpaly. Většinou je k tomu potřeba mnoho tréninku a správná golfová technika. Pokud máte natrénováno a již máte slušnou golfovou techniku, tak pro vás mám tři tipy, které by vám mohly pomoci k delším a přesnějším odpalům.

 

Vyšší týčko

Pokud chcete delší golfové odpaly, je dobré mít výše natýčkovaný míček. Pokud bude týčko moc nízko, tak budete mít více pohybu v zápěstí , což může způsobovat slice nebo příliš vysoký let míče. Výše natýčkovaný míček vám zajistí méně zpětné rotace a díky tomu míč dosáhne delší vzdálenosti.

Pomalejší nápřah

Někteří hráči příliš spěchají při nápřahu. Je dobré mít načasování zhruba 1:2,5 až 1:3 vůči prošvihu. Tedy golfový švih trvá zhruba 1.6 vteřiny. Proto se snažte napřahovat alespoň více než jednu vteřinu. Proto je dobré trochu při nápřahu zpomalit a díky tomu mít větší kontrolu nad technikou.

Větší rotace do nápřahu

Pro delší údery je třeba, abyste se dostatečně otočili do nápřahu. Nejen ramena, ale také boky se musí pořádně do nápřahu otočit, abyste měli dostatečnou rychlost hlavy hole do úderu. Díky správné a větší rotaci těla do nápřahu budete eliminovat slice a navíc přidáte větší rychlost hlavy hole a tím také delší dolet míče.

Přečíst nyní  Proč je dokončení švihu tak důležité?!

Comments are closed.