Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

20 Listopad 2021

komentáře

0
 20 listopadu, 2021
 0

Nejlepší lekce golfu v životě. Co mě golf naučil

 

Neexistuje nikdo, kdo by vás naučil hrát golf přes noc. Dokonce ani ne za rok. A přesto vám může golf nabídnout tu nejlepší lekci, kterou jste v životě dostali. Není důležité, jestli začínáte nebo jste pokročilý golfista, přesto je zde mnoho faktorů, které vám mohou změnit život. Právě golf dokáže být tak úžasným sportem, kdy dostanete mnoho lekcí, které vám pomohou být lepší a to nejen v golfu.

Sama jsem za více jak třicet let hraní golfu, získala životní zkušenosti díky, kterým hraji ten nejlepší golf, kterého jsem schopná. Ale také jsem se naučila mnoho životních lekcí, které mi umožnil právě golf.

 

Víra

Samozřejmě není řeč o víře náboženské. Je řeč o víře ve vlastní schopnosti a u golfu v mnoho dalších faktorů, které ovlivňují hru. Pokud nebudete věřit tomu, co děláte, tak vám nikdy nebude golfový švih na hřišti fungovat. Je třeba věřit ve volbu hole, ve své golfové schopnosti a hlavně v to, že úder dobře dopadne. Bez toho není možné hrát do budoucna dobrý golf. Proto vás golf naučí věřit v samy sebe a to vám může pomoci i v normálním životě mimo golf.

Sebeovládání

Na golfu potkávám mnoho lidí, kteří se u něj hodně rozčilují. Také jsem se jako mladá dost rozčilovala a špatně ovládala své emoce. Ale časem jsem se naučila ovládat samu sebe a své emoce. To mě přivedlo k mnohem kvalitnějším úderům a jsem schopná zahrát mnohem lepší výsledky. Jsou věci v životě a také na golfu, které nelze ovlivnit. Pokud si budete věřit, uděláte vše pro daný úder a ono to nevyjde podle vašich představ, tak je třeba se tím příliš nerozrušovat. Udělali jste vše proto, aby to vyšlo. V tu chvíli je třeba zachovat chladnou hlavu a přistupovat k dalšímu úderu, jako k řešení každého problému v životě. Hledejte řešení a nebojujte s emocemi.

Přečíst nyní  V Augustě padlo na The Masters další ESO v prvním kole

Pravidla

Jako občanéjsme zvyklí dodržovat mnoho pravidel. Stejně tak na golfu je třeba dodržovat pravidla, která dělají z golfu tak zajímavou hru, jakým golf je. Budete-li porušovat pravidla, obelháváte pouze samy sebe. Dodržování pravidel a etiky vás může do života naučit mnoho pozitivního. Stejně tak to bude fungovat na vaše golfové výsledky.

Komunikace

Naučte se komunikovat s ostatními hráči. Je dobré naučit se, jak se vyrovnat s někým ve skupině, se kterým si třeba úplně nerozumíte. V turnaji si nemůžete vybírat, s kým budete hrát. Proto je dobré naučit se komunikovat tak aby to nemělo vliv na vaší vlastní hru. Pokud se nenaučíte správně komunikovat s ostatními hráči, může vám to zkazit celé vaše soutěžní kolo.

Vyrovnání se s prohrou

Každý rád vyhrává a získává nějaká ocenění. To není nic obtížného. Ale naučit se vyrovnat s prohrou je mnohem těžší. Také vás taková prohra může posunout mnohem dále než jedna výhra. Nejde samozřejmě jen o poháry, ale také o vnitřní rozpoložení, které máte potom, co jste pokazili turnaj. Umět pracovat s neúspěchem vás golf skvěle naučí. Pokud se naučíte přijímat i nepříjemné zážitky z golfu, tak vaše hra bude opět o něco lepší v příštích turnajích. Nebát se prohry je výsadou šampionů.

Comments are closed.