Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

28 Listopad 2023

komentáře

0
 28 listopadu, 2023
 0

5 důvodů proč nehrajte pod 90 ran na kolo.

Umět zahrát pod 90 ran je prvním krokem k získáni tzv. single hendikepu. Pokud se naučíte pravidelně hrát takto nízké výsledky, tak budete patřit do méně než 10% golfistů, kteří to na celém světě dokázali.

Co vás tedy brzdí ve výkonnosti, abyste výsledky pod devadesát ran hráli pravidelně. Pět důvodů si dnes objasníme.

Soustředíte se příliš na odpaly!

Je pravda, že bez toho aniž byste uvedli slušně míček do hry, se nedá zahrát kvalitní výsledek. Ale mnoho hráčů se příliš soustředí na trénink dlouhých úderů a snaží se hrát neustále delší a delší drajvy.  To vám ovšem lepší výsledky nezajistí. Odpaly je třeba mít konzistentní a nemusejí být delší než 170 metrů, ale je třeba zasahovat více fervejí. Ať už hrajte slice či hook, tak je třeba, abyste trefili alespoň polovinu fervejí během hry.

Špatné trouble shoty.

Jen hodně málo hráčů trénuje obtížné herní situace. Dá se říci, že budete na rovném místě na ferveji spíše méně často, než ve vyšší trávě v nepříjemné pozici. Proto je třeba trénovat údery, které reálně hrajete na hřišti a natrénovat herní kreativitu.

Neznáte vzdálenosti.

Už jste někdy slyšeli, že golfisté jsou jako rybáři? Pokud ne, tak vězte, že mnoho hráčů se přeceňuje a své údery vidí jako delší než doopravdy jsou. Proto se naučte přesnou vzdálenost, kterou hrajete s každou holí dopadem. Znát dobře vzdálenost, kterou dosahujete každou holí je nedílná součást dobrého výsledku.

Opět ta krátká hra.

Ať už jste začátečníci nebo profesionálové, tak byste měli pracovat co nejvíce na krátké hře. Umět přihrát míček blízko k jamce, abyste zachránili výsledek, je umění mistrů. Ani ti nejlepší profesionálové nehrají samé jedno paty nebo netrefují všechny grýny v regulaci. Ale dobří hráči umí dokonale krátkou hru, kterou zachraňují výsledky.

Přečíst nyní  14 tipů jak hrát dobře na neznámém golfovém hřišti

Příhry jen jednou holí.

Kolik používáte holí kolem grýnu?  Jestli je odpověd, že pouze sand wedge, tak to není dobré. Je třeba naučit se být kolem grýnu kreativní a přihrávat různými druhy úderů a holí. Není možné na každou situaci použít jeden druh úderu.

golfové slevy

Napsat komentář