Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

5 světových hřiš, které si alespoň jednou v životě musíte zahrát.

25 Červenec 2021

komentáře

0
 25 července, 2021
 0

5 světových hřiš, které si alespoň jednou v životě musíte zahrát.

 

V dnešní době není jednoduché kvůli nákaze Covid-19 cestovat, ale přesto některé země jsou otevřené a navíc mají krásná hřiště, která stojí za to alespoň jednou v životě navštívit. Některá z nich patří do TOP 100 světových golfových hřišť. Většina golfistů nejezdí na dovolenou jen tak, ale dost často si berou na svou dovolenou golfové hole nebo si je v místě půjčí a vyrazí na nějaké  hřiště v okolí. Proto jsem pro vás vybrala TOP 5 hřišť,  která jsou „must play“ hřiště, které je dobré navštívit.

 

ŘímMarco Simone Golf and Country club

Zahrát si golf na hřišti, které hostí Ryder Cup, je vždy něco extra. A právě golfové hřiště nedaleko Italské metropole Říma, Marco Simone Golf , je to pravé místo, kam byste měli zajet. Ryder Cup se zde bude hrát v roce 2023 a bude se na co dívat. V okolí je totiž Bazilika Svatého Petra a hrad Marco Simone. Obě tyto historické budovy jsou vidět ze hřiště, které bylo zcela přestavěno, právě pro potřeby Ryder Cupu, kde bylo při rekonstrukci myšleno právě na zápasy, které se zde budou hrát.

Mnoho jamek je „risk and reward“, které vám umožní skórovat, ale také vás mohou pěkně vytrestat. Navíc je celé hřiště citlivě zabudováno do krajiny tak, aby nijak nenarušovalo zdejší okolí.

 

Barcelona PGA Catalunya Resort

Hřiště bylo otevřeno v roce 1999 a od té doby zde hostí mnoho profesionálních turnajů a také závěr kvalifikační školy na European Tour, kde se utkávají budoucí hvězdy evropského ale i světového golfu.

Hřiště má 36 jamek a to v podobě Stadium Course a Tour course. Hřiště je obklopeno dubovými lesy, které dokonale tvarují zdejší jamky. Hřiště je stavěno tak, aby potrápilo i ty nejlepší hráče, ale dalo možnost zahrát si golf i slabším hráčům.

Přečíst nyní  Kolik grýnů v regulaci byste měli za kolo trefit?

 

Paříž Le Golf National

Dalším hřištěm, kde se hrál v roce 2018 Ryder Cup, bylo hřiště Le Golf National, místo kde Evropané drtivě triumfovali nad Američany. Golfové hřiště disponuje dvěma golfovými hřišti L´Albatros a L´Aigle. Hřiště bude také dějištěm olympijského turnaje v golfu roku 2024.

Hřiště vás potrápí nejvíce na grýnech, které jsou rozlehlé, vlnité a hlavně hodně rychlé. Rychlost grýnu 13 stop zde není nic výjimečného. Na hřišti je také hodně vodních překážek, tak doporučuji navštívit zdejší proshop, kde si nakoupíte zásobu golfových míčků.

New YorkBethpage State Park

Asi se nebudete divit, že vám nabízím další hřiště, kde se bude v roce 2025 hrát Ryder Cup. Ovšem není to jen díky tomu, ale také díky hřišti, které má kolem sebe neuvěřitelné množství bunkerů a super rychlé grýny.

Když už budete v Americe, tak se rozhodně vyplatí na toto hřiště v americké metropoli vyrazit. Nejen Ryder Cup, který se zde bude hrát, hřiště vyzvedává nad ostatní. Hrálo se zde i U. S. Open či PGA Championship. Hřiště je na Long Island kousek od New York City. Hřiště má také reputaci jednoho z nejobtížnějších hřišť, na kterém se hrál Major Championship.

 

Seychelles –  Lemuira Golf Course

Možná se zdá, že hřiště Lemuira nepatří úplně do seznamu hřišť, které jsme měli dosud. Nehrálo se zde nic velice významného, ale i přesto stojí za to hřiště jednou v životě navštívit. Je to golfový ráj, který je naprosto nezapomenutelný.

Stejně jako na sedmé jamce, kde u pláže najdete čerstvé ovoce, které jste možná v životě ani neviděli, včetně různých pokrmů z mořského světa. To vše vám připraví místní v malém stánku přímo na pláži. Nejen gurmánské zážitky, ale také posledních šest jamek vám dopřeje zážitek díky krásným výhledům. Asi nejvíce budete překvapeni na 15. jamce, kde bude míček padat do propasti zhruba 110 metrů, než se dostane na grýn. To vše v nezapomenutelné přírodě a teplém počasí.

Napsat komentář