Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

21 Červenec 2021

komentáře

0
 21 července, 2021
 0

4 tipy pro frustrované golfové začátečníky

 

Někdy se může stát, že pokud jste v golfu začátečník, tak vás trápí nevyrovnaná hra a někdy až příliš mnoho informací, které o golfu získáváte. Někdy se může stát, že je na vás kladeno více nároků, než jste schopni jako začátečník zvládat. Proto jsem pro vás připravila čtyři krátké tipy, které by vám mohly trošku ulehčit při vašich začátcích.

 

Používejte týčka

Jen málo stačí k tomu, abyste měli na hřišti pocit, že chcete okamžitě odejít a vaše hra přestává být zábavou. Nemusí tomu tak být, když si pomůžete malým dřevěným podstavcem. Pokud nehrajete turnaj, tak asi zatím nepočítáte údery a tak si můžete dovolit používat týčko až do chvíle, než se dostanete na grýn. Tedy při každé ráně si postavit míček na nízké týčko a ulevit si tak od netrefených úderů a získat větší jistotu. Je to rozhodně větší zábava a neporušujete tím žádné pravidlo. Samozřejmě to není pro začátečníky ani ostuda. Využijte všeho, co můžete pro zlepšení vaší hry.

Hrajte Texas scramble

Pokud ještě nevíte, co to je, tak si představte, že hrajete se svými přáteli a každý odpálí svůj míček. Následně vyberete ten nejlepší a vy všichni pokračujete z místa, které jste si vybrali. A to celou cestu až do jamky. Se svými přáteli budete více v kontaktu a navíc se nemusíte trápit tím, že jste zahráli odpal třeba do vody a bez dalších potíží pokračujete ve hře.

Nepřehánějte to

Není cílem se na cvičné louce zničit a trápit. Pokud máte den, kdy vám to nejde, a nebo jste dostali od svých přátel příliš mnoho rad o golfovém švihu, se kterými si neumíte poradit, raději si vezměte putter a jděte si zahrát pár patů. Dá se říci, že na golfu to nepřetlačíte. Pokud nebudete mít den, tak stačí zahrát jeden slušný úder a trénovat to, co vás méně frustruje. Další den je také den.

Přečíst nyní  Máte správnou pozici golfového míče v postoji?

Hrajte do 200 metrů

Ze začátku se může zdát, že dlouhá jamka s parem čtyři nebo pět je jako letiště. Nekonečně dlouhý a grýn je někde v dálce. Proto si raději na těchto jamkách zvolte místo někde kolem 200 metrů od grýnu a tam začněte. Naučíte se tak hrát nejdříve kratší jamky a následně je prodlužujte až na jejich předepsanou vzdálenost. Není to nic ponižujícícho, každý začínal a je třeba si golf užít a dobře se přitom bavit.

Doufám, že vám tento krátký článek pomohl trochu si při golfových začátcích hru zpříjemnit a budete z něj mít větší radost. Jako trenérka golfu po více jak 20 letech učení vím, že je třeba mít hned od začátků větší potěšení ze hry. Tak si z hřiště zvolte místo, ze kterého se úspěšně dostanete na grýn.

Napsat komentář