Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

25 Prosinec 2021

komentáře

0
 25 prosince, 2021
 0

8 nejlepších hráčů golfu v historii

 

Golf je hra, která se hraje již mnoho století a stále je populární. Kdysi dávno byl golf pro vyvolené a profesionální golfisté spíše sloužili jako nosiči či opraváři golfových holí a navíc nesměli ani do golfového klubu a to ještě před sto lety. Během té doby se jejich postavení změnilo a  staly se z nich celebrity a hvězdy golfu. A  vznikají  stále  nové a mnohé si pamatujeme či ještě sledujeme v televizi. Představíme vám ty nejlepší v historii.

Jack Nicklaus

Američan, který udělal ve své době asi největší díru do golfového světa. Vyhrál neuvěřitelných 18 Majorů a dalších 73 turnajů. Do vítězných turnajů se počítají turnaje jako The Masters, The Open či U.S. Open a mnoho dalších.

Jeho přezdívka Golden Bear (zlatý medvěd) vypovídá o všem. Také byl velkým učitelem a vydal několik knih a instruktážních videi. Narodil se v roce 1940 a má pět dětí.

 

Tiger Woods

Tento golfista se může pyšnit vyrovnáním počtu nejvíce vyhraných turnajů 83 po boku slavného Sama Snaeda. Tigera Woodse si pamatuje a sleduje i mnoho negolfistů. Golf proslavil asi jako nikdo před ním.

Jeho neuvěřitelný talent a píle mu přineslo také 15 Major titulů. Ale také se mu nevyhnuly různé skandály, které ale vždy ustál a vrátil se opět na vrchol. Vychovává svého syna Charlieho, který s ním dokonce už hraje turnaje a je také skvělým golfistou.

 

Bobby Jones

Kdysi nebyla americká PGA taková jako dnes a i přesto, že dnes uznáváme hráče jako Woods, Rahm nebo i zmiňovaného Nicklause, tak v historii je mnoho golfistů, kteří mají na kontě neuvěřitelné výkony a práci, která golf proslavila a zpopularizovala.

Mezi ně patří právě Bobby Jones.  Je známý jako nejlepší amatérský golfista, který kdy žil. Dosud je jediným  amatérským golfistou, který drží Grand Slam, kdy vyhrál všechny čtyři Majory. To se psal rok 1930.

Přečíst nyní  Justin Thomas se musel omluvit

Gene Sarazen

V době Bobbyho Jonese byl  další slavný golfista, Gene Sarazen, který vyhrál druhý ročník The Masters v roce 1935. Známý je hlavně inovativním přístupem k vytvoření nových vedží a vybudováním nové herní techniky jak hrát z bunkeru. Byl to inovátor golfu a díky tomu se také proslavil. Také dokázal za svou kariéru zkompletovat Grand Slam.

Ben Hogan

Další z řady hráčů, který dokázal uhrát Grand Slam a vyhrál celkem 9 Major turnajů. Ben Hogan měl také velkou autonehodu, kdy se nevědělo,  jestli vůbec bude ještě někdy moci hrát golf. Ovšem zvládl to tak, že už za jedenáct měsíců po nehodě vyhrál v roce 1950 Los Angeles Open, kde v rozehrávce porazil Sam Sneada.

Hogan byl také známý svým téměř dokonalým švihem. Napsal instruktážní knihy a byl průkopníkem golfu v padesátých letech. Také dosažení Grand Slamu s jeho zdravotními problémy je úctyhodné.

 

Gery Player

Jihoafrický golfista, který si ve své kariéře dokázal zapsat Grand Slam. Byl tak jediný ve své době, kdo to dokázal a nepocházel z USA.  Gary Player byl také propagátorem mentálního tréninku v golfu a stal se i golfovým fitness guru.

Po své kariéře ještě mnoho let objížděl různá hřiště a akademie a přednášel o golfu. Byl také součástí slavné trojice Player, Palmer a Nicklaus.

 

Old Tom Morris

Golfista, propagátor moderního golfu se narodil v roce 1821. V roce 1860 skončil druhý na prvním anglickém The Open, které následujícího roku 1862 vyhrál. Druhý byl také v roce 1863. Pracoval jako greenkeeper, výrobce holí a míčku či jako instruktor golfu.

Říká se o něm, že je průkopníkem „moderního“ golfu. Vymyslel inovativní golfové míče a také inovoval golfové hole. Stal se historicky nejznámější golfovou postavou a navíc pocházel ze slavného St. Andrews. Tam byl také pohřben, když v roce 1875 zemřel. Jeho syn byl také velice dobrý golfista a dokonce vyhrál i Open.

Přečíst nyní  V Anglii a Skotsku zakázali hrát golf.

 

Harry Vardon

Narodil se roku 1870 a byl jedním z nejlepších golfistů historie. Dokázal vyhrát 6x The Open což je stále ještě platný rekord. V roce 1900 vyhrál také U. S. Open. Vardon dokázal vyhrát celkem 48 profesionálních turnajů. To byl tenkrát největší počet v historii. Znám byl také svým dokonalým švihem a vyrovnanou psychikou.

To bylo krátké ohlédnutí za nejlepšími golfisty historie tohoto krásného sportu. Samozřejmě je zde mnoho dalších slavných jmen, jak z dávné, tak z blízké minulosti. Nemáme však možnost všechny zde zmiňovat a popisovat každého, kdo golfu pomohl, aby se dostal na dnešní úroveň. Věříme, že dnešní výběr se vám líbil a třeba vám ukázal hráče, které jste třeba neznali.

Comments are closed.