Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

19 Prosinec 2021

komentáře

0
 19 prosince, 2021
 0

Jaká zima je až příliš velká zima na golf?

 

Mnoha golfistům nevadí ani ošklivé počasí, podzimního a zimního období. Jsou ochotni chodit hrát golf na hřiště i při nízké teplotě. Ale jaká je zima, která již není příjemná pro hru. Nebo pro trénink?

Záleží hodně také na tom, jak daný klub přistupuje k zimnímu období na svém hřišti. Je možné, že na vašem oblíbeném hřišti je v zimě zavřeno, nebo jsou k dispozici jen zimní grýny. A vlastně je to správné, když si hřiště šetří grýny na léto. V zimním období se dost často zničí a následně na jaře mají greenkeepeři mnoho práce dát je dohromady. Proto také mnoho lidí na jaře nadává na nekvalitní grýny, které se přes zimu zničili.

A když se budeme bavit, v jakém počasí je možné ještě chodit hrát golf, je na to mnoho odpovědí. Na cvičné louce, kde je vyhřívání, se dá hrát i v minusových teplotách . Ale i tak to není žádná velká zábava. Pro trénink je dobré, když teplota přesáhne alespoň nulu. To se dá ještě vytopit  kryté odpaliště na driving range a navíc stěny kolem vás zabrání studenému větru. Ovšem na hřiště bych já osobně šla pouze, když je více jak 7 stupňů celsia.

Je totiž nebezpečné pohybovat se ve velké zimně. Rotační pohyby jsou vždy  náročné pro tělo, při větší zimě snadno prochladnete, než dorazíte ke svému míčku a následně  při úderu riskujete zranění. Navíc když budete mít studené ruce a zápěstí, tak vám hrozí zánět šlach, který se může stát také chronickým. Což jako golfista rozhodně nechcete. Jednoduše řečeno, doporučuji chodit trénovat na cvičnou louku, pokud je nad nulou a na hřiště při minimální teplotě sedm stupňů Celsia.

Přečíst nyní  Neuvěřitelná golfová zahrada Marka Wahlberga. Porazí Abrahama Ancera z PGA Tour?

Chceme, aby hra byla stále zábavou a nehrozilo zranění. V příliš velké zimě ani nelétají míče, špatně se otáčíte a spíše si vytvoříte špatné návyky, než abyste si dobře zatrénovali. To se raději jděte pořádně oblečení projít bez golfu a následně si večer projděte hřiště na golfovém simulátoru v teple.

Comments are closed.