Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

16 Prosinec 2021

komentáře

0
 16 prosince, 2021
 0

Více birdie vám k lepším výsledkům nepomůže!

 

Opravdu vám může pomoci více birdie během hry k lepším výsledkům? Tuto otázku se pokusíme zodpovědět v následujícím článku. Golf je komplexní hra, a pokud se chcete zlepšovat, tak je třeba soustředit se na více faktorů, které ovlivňují vaši hru.

Mnoho golfistů je přesvědčeno o svých přednostech a nedostatcích. Ale ne vždy se jedná opravdu o pravdivé údaje. Ideálním řešením je vzít si sebou na golfové hřiště telefon s aplikací Golfshot nebo třeba Arccos golf a následně analyzovat svou hru. Nebo samozřejmě můžete použít obyčejný papír a tužku. Ovšem zmíněné aplikace mají výhodu, že vám dokážou s přesností na metr, změřit i vzdálenosti, které jste odehráli danou holí a mnoho dalšího.

Díky těmto informacím se můžete dozvědět, jak na tom opravdu jste. Například se můžete myslet, že jste špatný patér, ale přesto dáte pár třímetrových patů. Nebo že nejste dostatečně dlouzí při úderech z odpaliště, ale přesto celkem často zasahujete fairway. Tyto domněnky vám rozhodně může potvrdit nebo vyvrátit právě aplikace pro golfové statistiky. Tam zjistíte, v čem jste silní a v čem slabí. A hlavně co máte více trénovat.

Ale vraťme se k zmiňovaným birdie. Ty vám výsledky nezlepší. I když zahrajete o jedno či dvě birdie za kolo více. Vaše výsledky vám hlavně pomůže zlepšit, když  snížíte počet chyb, které často  děláte.  Počet úderů mimo hranici hřiště, počet zasažených vodních překážek  či míčků zahraných do vysoké trávy. To je cesta, jak se dostat například z 95 úderů na 85. To, že zahrajete více birdie, vám výsledek o deset úderu nesníží. Stejně tak postupují hráči, kteří chtějí snížit výsledky z 85 na 75 úderů.

Přečíst nyní  Delší vzdálenost díky jinému golfovému míčku!

A právě díky dobré statistické aplikaci zjistíte, kde děláte chyby a jaké údery vás stály nejvíce bodů navíc. Například dvě vodní překážky a jeden úder mimo hranici hřiště při jednom kole dělá 6 úderů. To je větší problém, než nedat  jedno birdie navíc. Stejně tak to může být s pocitem, že vaším problémem jsou krátké drajvy. Aplikace vám ukáže, že na délce odpalů zase tak nezáleží v konečném součtu. Je třeba naučit se vyhýbat problémům. Snažit se zmenšovat počet chyb, které při golfu děláte. Zvýšit počet zasažených fairwají, zasažených grýnů a zlepšit krátkou hru. Vyvarovat se dvojitým příhrám, ranám do problémových míst, atd.

Doufám, že tento krátký článek vám pomohl zjistit, kde je váš problém v golfu, a vy díky tomu můžete zlepšit svoje výsledky.

Comments are closed.