Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

18 Září 2019

komentáře

0
 18 září, 2019
 0

Adamstal Golf – Golfová perla Rakouska

Pokud milujete výzvy, tak golfový klub Adamstal v Rakousku je ta pravá volba. Hřiště leží západně od Vídně v dolním Rakousku.   Hřiště bylo založeno v roce 1994 a od té doby doznalo určitých změn. Prvních 18 jak se dnes již změnilo k nepoznání. Bývalá první devítka byla rozšířena o dalších 9 jamek a stalo se z ní mistrovské hřiště na, kterém se pořádá i European Challenge tour , Alps tour a EPD tour.

Mistrovské hřiště je velmi kopcovité a dosahuje délky těsně pod šest kilometrů. Bylo designováno Jeffem Howesem a ten si dal záležet, aby hřiště bylo opravdu obtížné, ale přesto hratelné a smysluplné.

Kdysi druhá devítka je nyní hřiště Wallerbach s parem 70 a necelými pěti kilometry, které si můžete zahrát jako takové malé rozehřívací kolo před mistrovským hřištěm.

Pokud se rozhodnete jet na toto úžasné hřiště, tak už příjezd, který  vede mezi vysokými kopci, napovídá o opravdu kopcovitém terénu. Po asi dvacetiminutové cestě z hlavní silnice vás přivítá krásná stylová klubovna v rakouském stylu s restaurací, proshopem, a půjčovnou holí. Asi jediným nedostatkem, za který ale vzhledem k poloze hřiště si nemůžeme stěžovat, je cvičná louka. Spíše krátký prostor cca 100 metrů, kde můžete hrát maximálně 7 železem a odpálit podle pravidel zhruba 15 míčků. Dokonalý cvičný prostor se nachází asi 2 kilometry od hřiště u bývalého welness hotelu, který dnes už je chátrá, ale cvičné plochy odpovídají evropským standardům. Tedy pokud si chcete před hrou opravdu trénovat, je třeba přijet minimálně o hodinu dříve, než plánujete.

Samotné hřiště vás přivítá vcelku jednoduchým rovným parem čtyři, který je dobře hratelný i pro méně zkušené hráče. Ovšem hned druhá jamka vás přesvědčí o obtížnosti tohoto hřiště. Vede strmě do kopce a je velice úzká. V podobné duchu hřiště pokračuje až do sedmé jamky, které se říká „the monster“ a má dvě rokle. Do jedné rokle je třeba umístit velmi přesně odpal, druhá rána je do kopce. Když dorazíte k míčku, čeká vás pohled na miniaturní vyvýšený green, který je obklopen roklí, která je ovšem označena jako vodní překážka. Takže všichni, kteří zde zahrají par, tedy pět ran, mohou být velmi spokojeni.

Přečíst nyní  Jak daleko zahrát první pat od jamky?

Hřiště pak kromě deváté jamky vede z kopce do údolí, kde až patnáctá jamka vás přivítá kopcem vzhůru a zhruba 550 metry dlouhého paru pět.

Hřiště je zakončeno zhruba dvousetmetrovým parem tři, který je obklopený bunkery. Kdo však ještě nemá dost, tak je zde připravena cvičná jamka, která kdysi byla závěrečnou jamkou,  na které se můžete například vsadit, kdo po hře zaplatí drink.

Závěrem lze říci, že kdo odehraje mistrovské hřiště s méně než třemi ztracenými míčky a zahraje pod sto ran, může být spokojený. A nakonec vzhledem k náročnosti hřiště,  doporučujeme  použít golfové autíčko,  zvláště pak v teplých letních dnech.

 

golfové slevy

Napsat komentář