Anna Nicole Golf Academy 603 322 190

nicole(a)nicolegolf.cz

Block či Slice? Jaký je v nich rozdíl při úderu

7 Červenec 2021

komentáře

0
 7 července, 2021
 0

Block či Slice? Jaký je v nich rozdíl při úderu?

 

Možná jste o výrazu „Block“ nikdy neslyšeli. Ale určitě jste slyšeli slovo „slice“. V podstatě mají obě tato slova jedno společné. To, že míček končí z větší části vpravo od cíle. Tedy míč vyletí a při slice se i točí směrem doprava od cíle, kam chcete svůj úder zahrát.

Co je to Block?

Block je jednoduše úder, který letí od hole vpravo. Ale na rozdíl od slice se nemusí stáčet do rotace. Tedy rovný úder směrem doprava od cíle. Většinou se to stává, když se snažíte vyhnout nějaké překážce na levé straně. To, že míček letí doprava způsobuje z větší části příliš pevné držení hole, příliš pevné zápěstí při úderu, kdy zůstane patka hole lehce otevřená a někdy také ve spojení se špatnou rovinou švihu.

 

Co je to Slice?

Slice je úder, který asi každý dobře zná. Je to úder, kdy se míček točí zleva doprava a vypadá to jako zakřivení banánu. Také se tomuto úderu říká „banán“. Ten ovšem způsobuje špatná rovina švihu a i otevřená hůl. Míček tak vyletí lehce vpravo od cíle či na cíl a stáčí se postupně doprava. Rotaci mu dává především švih zvenku dovnitř. Ale může se stát, že patka hole je v úderu rovně na cíl a tím pádem zahrajete tzv. pull slice, tedy míč, který vyletí vlevo od cíle a stáčí se zpět k cíli.

 

Hlavním faktorem, který rozděluje slice od blocku, je v nastavení hlavy hole při úderu. Proto ne všechny údery, které letí doprava můžeme nazývat slice. Nyní víte, jaký je rozdíl mezi těmito dvěma výrazy.

Přečíst nyní  Věříte radám z televize či časopisů, které by měly zlepšit váš golfový švih?

 

Foto https://unsplash.com/s/photos/golf

Napsat komentář